ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 055 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 195 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 79,6 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 10,4 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −23,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS har score 67 for 2025, rang 4 195 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 79,6 % mot median 33,5 %. Konsistens: persentil 88 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,2 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 79,6 % i 2025, og er nr. 4 195 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 23 % og egenkapitalandelen steg fra 74,4 % til 79,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 11 | vekt 15 % |
| Konsistens | 88 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,4 %.
Hvor solid er ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS?
Egenkapitalandelen var 79,6 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,26 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,98 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS i Handel?
ELVEVOLL HANDEL & Servicesenter AS er nr. 4 195 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 055 av 11 289. Omsetningen endret seg −23,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 885073522
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. oktober 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 9445 TOVIK (TJELDSUND)
- Kommune
- Tjeldsund rang 8–20 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 71 | 67 | |
| Rang | 3 588 | 3 044 | 4 195 | |
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,3 % | 4,1 % | |
| Totalrentabilitet | 10,9 % | 14,6 % | 10,4 % | |
| Egenkapitalandel | 65,9 % | 74,4 % | 79,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,66 | 2,94 | 3,98 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,1 % | −23,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,8 MNOK | 11,8 MNOK | 9,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,2 MNOK | 3,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 2,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7087627.
Videre
Lignende selskaper
- L Knudsen AS indeks 67, nr. 4 191 · sammenlign
- TH Falkanger AS indeks 67, nr. 4 192 · sammenlign
- Mso Studio AS indeks 67, nr. 4 196 · sammenlign
- Eidsvoll Helsekost Sundet AS indeks 67, nr. 4 197 · sammenlign
- All 2 AS indeks 67, nr. 4 200 · sammenlign