Megaflis AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 140 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 934 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Megaflis AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,1 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 44,7 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 291 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 5,9 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 44,7 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,66 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,64 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Megaflis AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Megaflis AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Megaflis AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 44,7 % i 2024, og er nr. 6 934 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 367 MNOK og 392 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 373 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 367 MNOK |
| P/B | 1,0 | 392 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 66 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Megaflis AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,9 %.
Hvor solid er Megaflis AS?
Egenkapitalandelen var 44,7 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 1,24 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i Megaflis AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,66 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står Megaflis AS i Handel?
Megaflis AS er nr. 6 934 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 140 av 499. Omsetningen endret seg 8,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 886652372
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.520)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 629 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. februar 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 2,93 MNOK
- Forretningsadresse
- Billingstadsletta 14, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900E6I8D9Q8MHIE29 fornyes 22. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ståle Lindgren
- Styrets leder
- Roar Jalland
- Styremedlem
- Hans Fredrik Steenbuch
- Styremedlem
- Marthine Herger Lindgren
- Styremedlem
- Hermann Herger Lindgren
- Styremedlem
- Pernille Herger Lindgren
- Styremedlem
- Isabell Herger Lindgren
- Styremedlem
- Patrick Nordkvelle
- Styremedlem
- Liv Bente Bjørnstad
- Styremedlem
- Ståle Lindgren
- Revisor
- Solvang Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Azets Insight AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Horni Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 60 | 44 | |
| Rang | 3 984 | 6 934 | 14 091 | |
| Driftsmargin | 3,2 % | 2,1 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 9,4 % | 5,9 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 46,2 % | 44,7 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 1,66 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,3 % | 0,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 114,6 MNOK | 2 290,7 MNOK | 2 301,1 MNOK |
| Driftsresultat | 67,0 MNOK | 47,2 MNOK | 12,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 63,5 MNOK | 41,9 MNOK | 2,5 MNOK |
| Årsresultat | 49,5 MNOK | 37,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 9,0 MNOK | 9,9 MNOK | 12,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 768,7 MNOK | 878,3 MNOK | 907,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 665,7 MNOK | 761,0 MNOK | 805,1 MNOK |
| Egenkapital | 355,0 MNOK | 392,3 MNOK | 389,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 352,1 MNOK | 389,4 MNOK | 386,5 MNOK |
| Sum gjeld | 413,7 MNOK | 486,0 MNOK | 517,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 380,3 MNOK | 458,2 MNOK | 495,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5916865.
Videre
Lignende selskaper
- Medtronic Norge AS indeks 60, nr. 6 841 · sammenlign
- Bama Storkjøkken Oslo AS indeks 60, nr. 6 900 · sammenlign
- Tenaris Global Services Norway AS indeks 60, nr. 6 920 · sammenlign
- Asko Molde AS indeks 60, nr. 6 939 · sammenlign
- Coast Seafood AS indeks 60, nr. 7 125 · sammenlign