Devonian Drilling Consultants AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 50 av 1 989 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 84 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Devonian Drilling Consultants AS ligger 32 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 988 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 59,6 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 89,7 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 59,6 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 175,8 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 89,7 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 25,24 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 28,2 % | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Devonian Drilling Consultants AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 989 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Devonian Drilling Consultants AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Devonian Drilling Consultants AS har score 82 for 2025, rang 84 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 25,24 mot median 1,68. Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 89,7 % mot median 41,7 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Devonian Drilling Consultants AS hadde en driftsmargin på 59,6 % og en egenkapitalandel på 89,7 % i 2025, og er nr. 84 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 49,2 % til 59,6 % og omsetningen økte med 28 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 20 MNOK og 50 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 50 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 20 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 59,6 % (median 5,1 %); Egenkapitalandel 89,7 % (median 41,7 %); Likviditetsgrad 1 25,24 (median 1,68).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −167,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Devonian Drilling Consultants AS?
Driftsmarginen var 59,6 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,3 %.
Hvor solid er Devonian Drilling Consultants AS?
Egenkapitalandelen var 89,7 % i 2025 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Devonian Drilling Consultants AS?
Likviditetsgrad 1 var 25,24 i 2025 (median 1,68).
Hvordan står Devonian Drilling Consultants AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Devonian Drilling Consultants AS er nr. 84 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 50 av 1 989. Omsetningen endret seg 28,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 888725032
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. august 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Welhavens vei 5, 4319 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. november 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300NZQSCS1DQC4Z91 fornyes 10. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Coleman Holdings LTD
- Coleman Holdings LTD (Storbritannia) · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Har eierandeler i: Gjensidige Forsikring ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 80 | 82 | |
| Rang | 146 | 140 | 84 | |
| Driftsmargin | 44,6 % | 49,2 % | 59,6 % | |
| Totalrentabilitet | 8,6 % | 9,9 % | 11,3 % | |
| Egenkapitalandel | 92,3 % | 91,2 % | 89,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 26,57 | 22,74 | 25,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,0 % | 28,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 2,6 MNOK | 6,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 5,0 MNOK |
| Finanskostnader | −0,9 MNOK | −1,0 MNOK | −3,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,5 MNOK | 16,0 MNOK | 21,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,5 MNOK | 16,0 MNOK | 21,8 MNOK |
| Egenkapital | 12,5 MNOK | 14,6 MNOK | 19,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,4 MNOK | 14,5 MNOK | 19,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6415597.
Videre
Lignende selskaper
- Dyrlege Pab AS indeks 83, nr. 78 · sammenlign
- Harald Vestøl AS indeks 83, nr. 79 · sammenlign
- Bjørn E Berg AS indeks 83, nr. 80 · sammenlign
- Hardex AS indeks 83, nr. 81 · sammenlign
- Improvator AS indeks 82, nr. 88 · sammenlign