Cabeia AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 538 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 686 av 7 661 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cabeia AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 55,7 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 88,3 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 55,7 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | 77,3 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 88,3 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,07 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −2,0 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Cabeia AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cabeia AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Cabeia AS har score 70 for 2025, rang 686 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,3 % mot median 26,9 %. Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 8,07 mot median 1,40.
Svakest: Vekst: persentil 23 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,0 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Cabeia AS hadde en driftsmargin på 55,7 % og en egenkapitalandel på 88,3 % i 2025, og er nr. 686 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 23 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cabeia AS?
Driftsmarginen var 55,7 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,6 %.
Hvor solid er Cabeia AS?
Egenkapitalandelen var 88,3 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Cabeia AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,07 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Cabeia AS i Eiendom?
Cabeia AS er nr. 686 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 538 av 5 751. Omsetningen endret seg −2,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889130792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. september 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamle Forusveien 49, 4031 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 20,0 % · tre største 40,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 40 % av personeierne sine aksjer (medianalder 43 år)
Endring 2007–2025: 20 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 82 | 71 | 70 | |
| Rang | 321 | 622 | 686 | |
| Driftsmargin | 50,3 % | 55,3 % | 55,7 % | |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 13,7 % | 12,6 % | |
| Egenkapitalandel | 87,0 % | 88,2 % | 88,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,33 | 7,94 | 8,07 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,5 % | −2,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,6 MNOK | 10,3 MNOK | 11,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,2 MNOK | 9,7 MNOK | 10,5 MNOK |
| Egenkapital | 8,4 MNOK | 9,1 MNOK | 9,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,3 MNOK | 9,0 MNOK | 9,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6910486.
Videre
Lignende selskaper
- Løkkeveien 10 AS indeks 70, nr. 685 · sammenlign
- Olsvikåsen 8A AS indeks 70, nr. 687 · sammenlign
- Parkveien 78 Eiendom AS indeks 70, nr. 688 · sammenlign
- Langåker Handelslag AS indeks 70, nr. 690 · sammenlign
- Litleåsveien 77 AS indeks 70, nr. 691 · sammenlign