Møller Invest AS

Org.nr. 889141042 · Drammen · Stiftet 2005

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −610,9 % 2,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 1 407,4 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,5 % 5,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 73,3 % 34,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,36 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 216,91 1,76 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −81,5 % 2,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Møller Invest AS hadde en egenkapitalandel på 73,3 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −42,5 % til −610,9 % og omsetningen falt med 82 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 28 MNOK og 130 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 11,2 MNOK 21,2 238 MNOK 130 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −1,7 MNOK 16,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 23,6 MNOK 2,2 52 MNOK 28 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −610,9 % (median 2,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Møller Invest AS?

Driftsmarginen var −610,9 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,5 %.

Hvor solid er Møller Invest AS?

Egenkapitalandelen var 73,3 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,36 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Møller Invest AS?

Likviditetsgrad 1 var 216,91 i 2024 (median 1,76).

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
889141042
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
12. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
0,90 MNOK
Forretningsadresse
C/O Stian Møller, Arons vei 49, 3029 DRAMMEN
Kommune
Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300UYM05CDO09YC44 fornyes 15. desember 2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Eier flertallet i: Kontrollflyt AS (100 %), Padel AS (100 %), Scandinavian Padel Supply AS (100 %)

Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 2 av dem med flertall. Snittindeksen er –. 1 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Møller Eiendom AS (25 %), Kontrollflyt AS (100 %), Intact Sport AS (50 %), Padel AS (100 %), Scandinavian Padel Supply AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−42,5 %−610,9 %−1 597,5 %
Totalrentabilitet61,7 %17,5 %16,5 %
Egenkapitalandel94,0 %73,3 %73,2 %
Likviditetsgrad 126,59216,9169,16
Omsetningsvekst–−81,5 %−41,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,1 MNOK0,4 MNOK0,2 MNOK
Driftsresultat−0,9 MNOK−2,4 MNOK−3,7 MNOK
Resultat før skatt17,0 MNOK5,5 MNOK5,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK––
Årsresultat17,0 MNOK5,5 MNOK5,3 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler27,8 MNOK32,1 MNOK32,2 MNOK
Omløpsmidler19,0 MNOK24,9 MNOK19,0 MNOK
Egenkapital26,1 MNOK23,6 MNOK23,6 MNOK
Opptjent egenkapital25,2 MNOK22,7 MNOK22,7 MNOK
Sum gjeld1,7 MNOK8,6 MNOK8,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6257943.