Remis AS
Score · regnskapsår 2025
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 av 302 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Remis AS ligger 38 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 302 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 83,9 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 97,1 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 83,9 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 160,3 % | 9,9 % |
| Totalrentabilitet | 27,6 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandel | 97,1 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 2,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 33,12 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 152,5 % | 8,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Remis AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (302 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Remis AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Remis AS har score 87 for 2025, rang 9 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 100 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 33,12 mot median 1,32. Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,1 % mot median 29,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Remis AS hadde en driftsmargin på 83,9 % og en egenkapitalandel på 97,1 % i 2025, og er nr. 9 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 152 % og driftsmarginen steg fra 73,0 % til 83,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 75 MNOK og 188 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 188 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 115 MNOK |
| P/B | 1,0 | 75 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 83,9 % (median 9,0 %); Egenkapitalandel 97,1 % (median 29,0 %); Likviditetsgrad 1 33,12 (median 1,32).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 24,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Remis AS?
Driftsmarginen var 83,9 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,6 %.
Hvor solid er Remis AS?
Egenkapitalandelen var 97,1 % i 2025 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 2,38).
Hvordan er likviditeten i Remis AS?
Likviditetsgrad 1 var 33,12 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Remis AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Remis AS er nr. 9 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 av 302. Omsetningen endret seg 152,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889157682
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,14 MNOK
- Forretningsadresse
- Bolignummer H0101, Bryggetorget 7, 0250 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493002XL8GWSSNMC275 fornyes 28. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 81 | 87 | |
| Rang | 42 | 60 | 9 | |
| Driftsmargin | 72,4 % | 73,0 % | 83,9 % | |
| Totalrentabilitet | 12,9 % | 17,0 % | 27,6 % | |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 97,8 % | 97,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 44,70 | 43,49 | 33,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,5 % | 152,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 5,1 MNOK | 13,0 MNOK |
| Driftsresultat | 3,3 MNOK | 3,7 MNOK | 10,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,5 MNOK | 9,8 MNOK | 20,8 MNOK |
| Årsresultat | 5,8 MNOK | 9,0 MNOK | 18,8 MNOK |
| Finanskostnader | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 48,3 MNOK | 57,5 MNOK | 77,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 45,8 MNOK | 54,7 MNOK | 74,9 MNOK |
| Egenkapital | 47,3 MNOK | 56,3 MNOK | 75,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 47,1 MNOK | 56,0 MNOK | 74,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6341195.
Videre
Lignende selskaper
- Creto-Gruppen AS indeks 90, nr. 2 · sammenlign
- Aktivt Eierskap AS indeks 90, nr. 3 · sammenlign
- Hakø Invest AS indeks 87, nr. 6 · sammenlign
- Tide Capital Advisory AS indeks 85, nr. 19 · sammenlign
- Regnskap 4U AS indeks 84, nr. 22 · sammenlign