Marlo AS
Score · regnskapsår 2023
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 824 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 371 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Marlo AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −7,9 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 21,1 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −7,9 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −11,1 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 21,1 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,74 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Marlo AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Marlo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Marlo AS hadde en driftsmargin på −7,9 % og en egenkapitalandel på 21,1 % i 2023, og er nr. 3 371 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,74 (median 1,57).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,1 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,9 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Marlo AS?
Driftsmarginen var −7,9 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Marlo AS?
Egenkapitalandelen var 21,1 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 3,74 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Marlo AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,74 i 2023 (median 1,57). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Marlo AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Marlo AS er nr. 3 371 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 824 av 2 185.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889556692
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. februar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Tryms vei 6, 1445 DRØBAK (FROGN)
- Kommune
- Frogn rang 5–14 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. desember 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.marlo.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Utgått (selskaper): Logit AS
Har eierandeler i: Mixmove AS (7 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 31 | 45 | |
| Rang | 3 371 | 3 407 | 2 536 | |
| Driftsmargin | −7,9 % | −1,6 % | 28,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | −0,4 % | 13,5 % | |
| Egenkapitalandel | 21,1 % | 18,0 % | 30,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,82 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,1 % | −0,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 4,0 MNOK | 3,8 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5301143.
Videre
Lignende selskaper
- Tiger Consulting Bergen AS indeks 25, nr. 3 366 · sammenlign
- Hans Hus AS indeks 25, nr. 3 367 · sammenlign
- Sabia AS indeks 25, nr. 3 377 · sammenlign
- Akershus Energi Vind AS indeks 25, nr. 3 380 · sammenlign
- Sørkonsult AS indeks 25, nr. 3 381 · sammenlign