Transportteknikk AS
Score · regnskapsår 2023
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 141 av 10 545 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 381 av 21 079 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Transportteknikk AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 536 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 64,5 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 11,1 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 64,5 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,47 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Transportteknikk AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 545 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Transportteknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Transportteknikk AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 64,5 % i 2023, og er nr. 4 381 av 21 079 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Transportteknikk AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,1 %.
Hvor solid er Transportteknikk AS?
Egenkapitalandelen var 64,5 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Transportteknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,47 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Transportteknikk AS i Handel?
Transportteknikk AS er nr. 4 381 av 21 079 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 141 av 10 545.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889805862
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. februar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Ausvigheia 35, 4641 SØGNE (KRISTIANSAND)
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300WFKH1E0W6RP664 fornyes 28. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 80 | 46 | |
| Rang | 4 381 | 841 | 13 201 | |
| Driftsmargin | 6,4 % | 25,9 % | −2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 11,1 % | 43,4 % | −5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 64,5 % | 66,4 % | 66,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,47 | 2,77 | 2,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 32,1 % | −20,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4866789.
Videre
Lignende selskaper
- Kjell Eftedal AS indeks 70, nr. 4 379 · sammenlign
- Nor Bil AS indeks 70, nr. 4 380 · sammenlign
- Oslo Bil AS indeks 70, nr. 4 382 · sammenlign
- Voss Olje AS indeks 70, nr. 4 383 · sammenlign
- Medidata AS indeks 70, nr. 4 388 · sammenlign