Fighter Sport AS

Org.nr. 890011462 · Oslo · Stiftet 2006 · 5 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

27av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 6 115 av 7 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 885 av 22 221 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Fighter Sport AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 157 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,0 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −64,2 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter14 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 3,0 % 3,1 % 50 %
Resultatmargin −2,8 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,7 % 8,9 % 42 %
Egenkapitalandel −64,2 % 36,3 % 2 %
Gjeldsgrad – 1,53 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,83 1,71 7 %
Omsetningsvekst 13,2 % 3,9 % 73 %
Omsetning per ansatt2,74 MNOK2,05 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 27 gjør Fighter Sport AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 157 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Fighter Sport AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Fighter Sport AS har score 27 for 2024, rang 18 885 av 22 221 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,2 % mot median 3,9 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −64,2 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,83 mot median 1,71.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Fighter Sport AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på −64,2 % i 2024, og er nr. 18 885 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −23,6 % til 3,0 % og omsetningen økte med 13 %.

Fighter Sport AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld 2,8 MNOK
8,0 0 MNOK
P/B Egenkapital: −4,5 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −64,2 % (median 36,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,71).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,8 % (median 2,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −2,0 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 17,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −10,3 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet46 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet7 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens8 vekt 15 %

Varighet: 25 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Fighter Sport AS?

Driftsmarginen var 3,0 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Fighter Sport AS?

Egenkapitalandelen var −64,2 % i 2024 (median 36,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Fighter Sport AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Fighter Sport AS i Handel?

Fighter Sport AS er nr. 18 885 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 6 115 av 7 157. Omsetningen endret seg 13,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
890011462
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.631)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
5 registrert 10. juni 2026
Stiftet
26. mai 2006 20 år i drift
Aksjekapital
1,20 MNOK
Forretningsadresse
Grorudveien 120, 1053 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks43527
Rang16120 53518 885
Driftsmargin−2,0 %−23,6 %3,0 %
Totalrentabilitet−2,0 %−34,4 %6,7 %
Egenkapitalandel17,8 %−67,1 %−64,2 %
Likviditetsgrad 11,960,910,83
Omsetningsvekst–−13,7 %13,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter14,0 MNOK12,1 MNOK13,7 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK−2,9 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−6,8 MNOK−0,4 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−7,8 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK4,0 MNOK0,9 MNOK
Sum eiendeler13,1 MNOK8,2 MNOK7,0 MNOK
Omløpsmidler11,4 MNOK7,9 MNOK6,9 MNOK
Egenkapital2,3 MNOK−5,5 MNOK−4,5 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK−6,1 MNOK−5,1 MNOK
Sum gjeld10,7 MNOK13,7 MNOK11,4 MNOK
Kortsiktig gjeld5,8 MNOK8,7 MNOK8,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6325959.

Lignende selskaper