Tofro AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 63,2 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 108,6 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Tofro AS hadde en egenkapitalandel på 88,4 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 2 MNOK |
| P/B | 3,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tofro AS?
Driftsmarginen var 63,2 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Tofro AS?
Egenkapitalandelen var 88,4 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Tofro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,87 i 2023 (median 1,57).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890643302
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. september 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,61 MNOK
- Forretningsadresse
- Buøy Ring 27, 4077 HUNDVÅG (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700HNIYTO5A75SI20 fornyes 21. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Har eierandeler i: Yara International ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 83 | |
| Rang | – | – | 74 | |
| Driftsmargin | 63,2 % | 63,5 % | 84,7 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 4,9 % | 14,1 % | |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 91,4 % | 90,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 2,60 | 3,50 | |
| Omsetningsvekst | – | 135,4 % | 139,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,1 MNOK | 8,2 MNOK | 9,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 7,2 MNOK | 7,5 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,6 MNOK | 6,9 MNOK | 7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4944251.