Ontec AS
Score · regnskapsår 2023
9av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 069 av 1 094 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 987 av 2 045 · Sjømat
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ontec AS ligger 41 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −474,3 % (median 13,1 %) og egenkapitalandel −68,3 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −474,3 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | −553,3 % | 8,4 % |
| Totalrentabilitet | −90,4 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | −68,3 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | – | 42,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,71 MNOK | 0,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 9 gjør Ontec AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 094 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Ontec AS hadde en driftsmargin på −474,3 % og en egenkapitalandel på −68,3 % i 2023, og er nr. 1 987 av 2 045 rangerte selskaper i Sjømat.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −68,3 % (median 34,9 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −553,3 % (median 8,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −474,3 % (median 13,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 1 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ontec AS?
Driftsmarginen var −474,3 % i 2023, mot en median på 13,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −90,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ontec AS?
Egenkapitalandelen var −68,3 % i 2023 (median 34,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Ontec AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,69 i 2023 (median 1,72).
Hvordan står Ontec AS i Sjømat?
Ontec AS er nr. 1 987 av 2 045 rangerte selskaper i Sjømat for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 069 av 1 094.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890647952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. april 2023
- Stiftet
- 8. desember 2006 19 år i drift
- Aksjekapital
- 1,36 MNOK
- Forretningsadresse
- Skoravegen 96, 6710 RAUDEBERG (KINN)
- Kommune
- Kinn rang 24–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 9 | – | – | |
| Rang | 1 987 | – | – | |
| Driftsmargin | −474,3 % | −7 623,9 % | −5 621,8 % | |
| Totalrentabilitet | −90,4 % | −15,3 % | −30,2 % | |
| Egenkapitalandel | −68,3 % | 8,1 % | −43,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 0,31 | 0,18 | |
| Omsetningsvekst | – | −97,4 % | 146,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | −16,9 MNOK | −7,2 MNOK | −13,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −19,7 MNOK | −12,4 MNOK | −22,3 MNOK |
| Årsresultat | −19,7 MNOK | −12,4 MNOK | −22,3 MNOK |
| Finanskostnader | 3,0 MNOK | 5,2 MNOK | 9,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,4 MNOK | 46,8 MNOK | 43,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | −12,6 MNOK | 3,8 MNOK | −18,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −46,5 MNOK | −30,2 MNOK | −52,4 MNOK |
| Sum gjeld | 31,0 MNOK | 43,0 MNOK | 61,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 1,7 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5304745.
Videre
Lignende selskaper
- Brose Kystfiske AS indeks 10, nr. 1 982 · sammenlign
- Seaharvest West AS indeks 10, nr. 1 983 · sammenlign
- Torg Invest AS indeks 8, nr. 1 994 · sammenlign
- Skarsvåg Fesk AS indeks 8, nr. 1 995 · sammenlign
- Vestskjer AS indeks 8, nr. 1 997 · sammenlign