Einar Risa Holding AS
Score · regnskapsår 2024
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 25 av 1 290 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 48 av 2 085 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Einar Risa Holding AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 290 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 95,8 % (median 10,4 %) og egenkapitalandel 90,9 % (median 45,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 95,8 % | 10,4 % |
| Resultatmargin | 96,8 % | 10,9 % |
| Totalrentabilitet | 14,8 % | 17,0 % |
| Egenkapitalandel | 90,9 % | 45,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 11,09 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 82,5 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Einar Risa Holding AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 290 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Einar Risa Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Einar Risa Holding AS hadde en driftsmargin på 95,8 % og en egenkapitalandel på 90,9 % i 2024, og er nr. 48 av 2 085 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 83 % og driftsmarginen steg fra 92,1 % til 95,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 29 MNOK og 45 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 45 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 40 MNOK |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 95,8 % (median 10,4 %); Egenkapitalandel 90,9 % (median 45,0 %); Likviditetsgrad 1 11,09 (median 1,68).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Einar Risa Holding AS?
Driftsmarginen var 95,8 % i 2024, mot en median på 10,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,8 %.
Hvor solid er Einar Risa Holding AS?
Egenkapitalandelen var 90,9 % i 2024 (median 45,0 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Einar Risa Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 11,09 i 2024 (median 1,68).
Hvordan står Einar Risa Holding AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Einar Risa Holding AS er nr. 48 av 2 085 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 25 av 1 290. Omsetningen endret seg 82,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890838022
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. desember 2006 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Einar Risa, Elisenbergveien 5, 0265 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 98450080642DEF7DA263 fornyes 21. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 83 | 67 | |
| Rang | 88 | 48 | 336 | |
| Driftsmargin | 92,1 % | 95,8 % | 87,4 % | |
| Totalrentabilitet | 8,7 % | 14,8 % | 7,5 % | |
| Egenkapitalandel | 92,8 % | 90,9 % | 90,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,79 | 11,09 | 10,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 82,5 % | −50,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,7 MNOK | 4,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | 4,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,5 MNOK | 4,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 2,4 MNOK | 4,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 29,4 MNOK | 32,2 MNOK | 30,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 28,5 MNOK | 31,3 MNOK | 30,2 MNOK |
| Egenkapital | 27,3 MNOK | 29,3 MNOK | 28,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 27,1 MNOK | 29,1 MNOK | 27,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 2,9 MNOK | 2,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5963317.
Videre
Lignende selskaper
- Praestantia AS indeks 83, nr. 46 · sammenlign
- Gylve AS indeks 83, nr. 47 · sammenlign
- Advokatfirma Remman AS indeks 83, nr. 49 · sammenlign
- Ulleren AS indeks 83, nr. 50 · sammenlign
- Escape Velocity AS indeks 83, nr. 51 · sammenlign