Polyteknikk AS
Score · regnskapsår 2023
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 729 av 2 095 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 338 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Polyteknikk AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,0 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 63,6 % (median 39,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 63,6 % | 39,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 1,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Polyteknikk AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 095 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Polyteknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Polyteknikk AS hadde en driftsmargin på 5,0 % og en egenkapitalandel på 63,6 % i 2023, og er nr. 1 338 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 1 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Polyteknikk AS?
Driftsmarginen var 5,0 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,4 %.
Hvor solid er Polyteknikk AS?
Egenkapitalandelen var 63,6 % i 2023 (median 39,9 %). Gjeldsgraden var 0,57 (median 1,20).
Hvordan er likviditeten i Polyteknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,93 i 2023 (median 1,58).
Hvordan står Polyteknikk AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Polyteknikk AS er nr. 1 338 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 729 av 2 095.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Tangen Innovation AS.
Tangen Innovation AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Tangen Innovation AS
- Polyteknikk AS du er her
- Tangen Engineering AS
- Actuade AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890854192
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. februar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Wessels veg 95, 7502 STJØRDAL
- Kommune
- Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. januar 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Tangen Innovation AS (100 %)
Øverste eier: Tangen Innovation AS
Eieren: flertallseieren Tangen Innovation AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Tangen Innovation AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Tangen Innovation AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 33 | 38 | |
| Rang | 1 338 | 3 170 | 2 945 | |
| Driftsmargin | 5,0 % | 8,8 % | −20,9 % | |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 62,0 % | −104,8 % | |
| Egenkapitalandel | 63,6 % | −52,3 % | 56,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 0,89 | 3,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,8 % | −7,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 1,6 MNOK | −1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | −1,0 MNOK | −0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5058839.
Videre
Lignende selskaper
- Bosskongen AS indeks 59, nr. 1 332 · sammenlign
- Distortion AS indeks 59, nr. 1 336 · sammenlign
- Norstrand Eiendomsrådgivning AS indeks 59, nr. 1 337 · sammenlign
- Borhaven Arkitekter AS indeks 59, nr. 1 340 · sammenlign
- Mechanical Support AS indeks 59, nr. 1 341 · sammenlign