SSB Energivekst AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 35,1 % |
| Resultatmargin | – | 36,4 % |
| Totalrentabilitet | −6,9 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandel | 98,2 % | 68,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 55,13 | 2,25 |
| Omsetningsvekst | – | 12,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
SSB Energivekst AS hadde en egenkapitalandel på 98,2 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra 49,5 % til 98,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 24 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −2 059,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SSB Energivekst AS?
Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 35,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,9 %.
Hvor solid er SSB Energivekst AS?
Egenkapitalandelen var 98,2 % i 2024 (median 68,7 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 0,40).
Hvordan er likviditeten i SSB Energivekst AS?
Likviditetsgrad 1 var 55,13 i 2024 (median 2,25).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 891785682
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.312)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvernevik Ring 177, 4048 HAFRSFJORD (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. september 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300G78EF0FTR1L183 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 46 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 73,7 % · tre største 87,7 %
- Fordeling
- selskaper 94 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 93 %
- Eiere over 60 år
- 44 % av personeierne sine aksjer (medianalder 56 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Avanto Opportunities V AS (74 %)
Øverste eier: Avanto Opportunities V AS
- Avanto Opportunities V AS · 73,7 %
- Energivekst II AS · 8,4 %
- SSB Energivekst AS · 5,6 %
- Avanto Opportunities II AS · 3,3 %
- Imsen AS · 0,6 %
- Norteam 1 AS · 0,6 %
- Sorel AS · 0,5 %
- Handelshuset Alexander AS · 0,4 %
- Gjerseth Holding AS · 0,2 %
- Moly AS · 0,2 %
- 31 privatpersoner · 6,3 %
Endring 2007–2025:
99 % av aksjene skiftet eier (39 nye og 33 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Avanto Opportunities II AS, Avanto Opportunities V AS, Energivekst II AS, Gjerseth Holding AS, Imsen AS
Utgått (selskaper): Elli Invest AS, GJ Invest AS, Gtt Eiendom ANS, Hillevågsgården AS, I G Stangeland AS
Har eierandeler i: SSB Energivekst AS (6 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | −6,9 % | −8,9 % | |
| Egenkapitalandel | 49,5 % | 98,2 % | 99,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 55,13 | 426,10 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | −1,2 MNOK | −1,2 MNOK | −1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,4 MNOK | 2,4 MNOK | −1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −3,4 MNOK | 2,4 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 2,9 MNOK | −3,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,6 MNOK | 7,9 MNOK | 10,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 34,6 MNOK | 7,9 MNOK | 10,2 MNOK |
| Egenkapital | 17,1 MNOK | 7,8 MNOK | 10,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,2 MNOK | 1,2 MNOK | – |
| Sum gjeld | 17,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 17,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5964197.