Heatsec AS

Org.nr. 892095922 · Skjåk · Stiftet 2007

Score · regnskapsår 2024

29av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 8 952 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 385 av 22 221 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Heatsec AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −25,0 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 44,2 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −25,0 % 2,3 % 5 %
Resultatmargin −23,9 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −16,8 % 5,5 % 14 %
Egenkapitalandel 44,2 % 34,8 % 59 %
Gjeldsgrad 1,26 1,23 49 %
Likviditetsgrad 1 1,52 1,76 42 %
Omsetningsvekst −24,9 % 2,8 % 10 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 29 gjør Heatsec AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Heatsec AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Heatsec AS hadde en driftsmargin på −25,0 % og en egenkapitalandel på 44,2 % i 2024, og er nr. 18 385 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −8,8 % til −25,0 % og omsetningen falt med 25 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,7 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −23,9 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,0 % (median 2,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet10 vekt 30 %
Soliditet54 vekt 25 %
Likviditet42 vekt 15 %
Vekst10 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 37 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Heatsec AS?

Driftsmarginen var −25,0 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −16,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Heatsec AS?

Egenkapitalandelen var 44,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,26 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Heatsec AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Heatsec AS i Handel?

Heatsec AS er nr. 18 385 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 952 av 11 058. Omsetningen endret seg −24,9 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
15. oktober 2025 Politiets fellestjenester Dronesystemer 30,0 MNOK (rammeavtale) 35200000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
892095922
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.500)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. desember 2007 18 år i drift
Aksjekapital
0,60 MNOK
Forretningsadresse
Skjåk solside 395, 2690 SKJÅK
Kommune
Skjåk rang 8–21 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.heatsec.com
LEI
254900IW52CDQ287GX56 fornyes 4. juni 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks452943
Rang12 03718 38514 694
Driftsmargin−8,8 %−25,0 %−5,1 %
Totalrentabilitet−6,7 %−16,8 %0,2 %
Egenkapitalandel52,4 %44,2 %60,3 %
Likviditetsgrad 11,661,521,99
Omsetningsvekst–−24,9 %−15,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,8 MNOK4,4 MNOK3,7 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−1,1 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−1,0 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−1,0 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler7,1 MNOK6,1 MNOK4,3 MNOK
Omløpsmidler5,6 MNOK5,2 MNOK3,4 MNOK
Egenkapital3,7 MNOK2,7 MNOK2,6 MNOK
Opptjent egenkapital3,1 MNOK2,1 MNOK2,0 MNOK
Sum gjeld3,4 MNOK3,4 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld3,4 MNOK3,4 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6243905.

Lignende selskaper