A. Stene Tomta Eiendom AS
Score · regnskapsår 2023
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 544 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 035 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
A. Stene Tomta Eiendom AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,5 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 84,1 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 10,5 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 84,1 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,30 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør A. Stene Tomta Eiendom AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- A. Stene Tomta Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
A. Stene Tomta Eiendom AS hadde en driftsmargin på 10,5 % og en egenkapitalandel på 84,1 % i 2023, og er nr. 4 035 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 76 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er A. Stene Tomta Eiendom AS?
Driftsmarginen var 10,5 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,5 %.
Hvor solid er A. Stene Tomta Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 84,1 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i A. Stene Tomta Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,30 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står A. Stene Tomta Eiendom AS i Bygg og anlegg?
A. Stene Tomta Eiendom AS er nr. 4 035 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 544 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 892151202
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. desember 2007 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,19 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordsetvegen 454, 7540 KLÆBU (TRONDHEIM)
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 49 | – | |
| Rang | 4 035 | 10 138 | – | |
| Driftsmargin | 10,5 % | −18,0 % | −3,7 % | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | −5,8 % | 88,9 % | |
| Egenkapitalandel | 84,1 % | 85,4 % | 94,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,30 | 2,11 | 13,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,7 % | −65,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 9,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 9,3 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 10,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 8,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 10,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 8,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4670975.
Videre
Lignende selskaper
- Opgård Gruppen AS indeks 69, nr. 4 037 · sammenlign
- Øyum Entreprenør AS indeks 69, nr. 4 038 · sammenlign
- Ampit AS indeks 69, nr. 4 039 · sammenlign
- Mwy Rørservice AS indeks 69, nr. 4 040 · sammenlign
- Tetlimo AS indeks 69, nr. 4 042 · sammenlign