LINDMO & Sønner AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 184 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 290 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
LINDMO & Sønner AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 47,2 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 33,0 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 47,2 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 47,1 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 74,8 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 33,0 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,03 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −11,1 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør LINDMO & Sønner AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- LINDMO & Sønner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
LINDMO & Sønner AS har score 60 for 2025, rang 290 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 47,2 % mot median 4,3 %. Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 19 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,1 % mot median 4,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
LINDMO & Sønner AS hadde en driftsmargin på 47,2 % og en egenkapitalandel på 33,0 % i 2025, og er nr. 290 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 4,9 % til 33,0 % og driftsmarginen falt fra 57,7 % til 47,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 19 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er LINDMO & Sønner AS?
Driftsmarginen var 47,2 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 74,8 %.
Hvor solid er LINDMO & Sønner AS?
Egenkapitalandelen var 33,0 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 2,03 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i LINDMO & Sønner AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står LINDMO & Sønner AS i Kultur og fritid?
LINDMO & Sønner AS er nr. 290 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 184 av 643. Omsetningen endret seg −11,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 892151822
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.209)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Svoldergata 9, 0271 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. januar 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 59 | 60 | |
| Rang | 475 | 344 | 290 | |
| Driftsmargin | 48,9 % | 57,7 % | 47,2 % | |
| Totalrentabilitet | 62,9 % | 80,5 % | 74,8 % | |
| Egenkapitalandel | 4,4 % | 4,9 % | 33,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,05 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 36,9 % | −11,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 5,0 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 2,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 2,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 2,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 3,4 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 3,4 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6735696.
Videre
Lignende selskaper
- Norfit AS indeks 61, nr. 286 · sammenlign
- Diode AS indeks 61, nr. 287 · sammenlign
- Lyngen Båtopplevelser AS indeks 60, nr. 289 · sammenlign
- Panorama Bowling AS indeks 60, nr. 292 · sammenlign
- Energi Trening AS indeks 60, nr. 293 · sammenlign