Embco AS
Score · regnskapsår 2023
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 481 av 530 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 840 av 918 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Embco AS ligger 34 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 530 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −5,9 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel −6,7 % (median 32,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −5,9 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −5,9 % | 2,2 % |
| Totalrentabilitet | −5,2 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | −6,7 % | 32,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | – | 21,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Embco AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (530 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Embco AS hadde en driftsmargin på −5,9 % og en egenkapitalandel på −6,7 % i 2023, og er nr. 840 av 918 rangerte selskaper i Undervisning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,7 % (median 32,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,38).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,9 % (median 2,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,9 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 17 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Embco AS?
Driftsmarginen var −5,9 % i 2023, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Embco AS?
Egenkapitalandelen var −6,7 % i 2023 (median 32,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Embco AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,73 i 2023 (median 1,38). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Embco AS i Undervisning?
Embco AS er nr. 840 av 918 rangerte selskaper i Undervisning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 481 av 530.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 892374732
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. februar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Elin Moer Brænne, Harald Hårfagres gate 2C, 3116 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. september 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | – | – | |
| Rang | 840 | – | – | |
| Driftsmargin | −5,9 % | – | 70,0 % | |
| Totalrentabilitet | −5,2 % | 118,2 % | 28,8 % | |
| Egenkapitalandel | −6,7 % | 72,2 % | 78,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 3,63 | 4,59 | |
| Omsetningsvekst | – | −129,2 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | −0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5285157.
Videre
Lignende selskaper
- Multibemanning AS indeks 14, nr. 838 · sammenlign
- AS SHOWME indeks 14, nr. 839 · sammenlign
- Gjerstad Natur- og Gårdsbarnehage AS indeks 14, nr. 841 · sammenlign
- Ravnanger Barnehage AS indeks 14, nr. 842 · sammenlign
- Norasonde Karriere AS indeks 13, nr. 844 · sammenlign