Finnsnes Senter AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 819 av 1 023 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 685 av 2 037 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Finnsnes Senter AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 022 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 30,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel −1,5 % (median 30,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 30,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −47,9 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −1,5 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,02 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 8,9 % | 7,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Finnsnes Senter AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 023 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Finnsnes Senter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Finnsnes Senter AS har score 30 for 2024, rang 1 685 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 63 mot sammenlignbare, driftsmargin 30,9 % mot median 3,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −1,5 % mot median 30,3 %. Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,02 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −1,5 % (median 30,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 60,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,30).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −47,9 % (median 2,9 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Finnsnes Senter AS hadde en driftsmargin på 30,9 % og en egenkapitalandel på −1,5 % i 2024, og er nr. 1 685 av 2 037 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 15,5 % til 30,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,5 % (median 30,3 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 60,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,30).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −47,9 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 53 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Finnsnes Senter AS?
Driftsmarginen var 30,9 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Finnsnes Senter AS?
Egenkapitalandelen var −1,5 % i 2024 (median 30,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Finnsnes Senter AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,02 i 2024 (median 1,30). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Finnsnes Senter AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Finnsnes Senter AS er nr. 1 685 av 2 037 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 819 av 1 023. Omsetningen endret seg 8,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 892568332
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. januar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Teknologiveien 11, 8517 NARVIK
- Kommune
- Narvik rang 16–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- LEI
- 9845004554E4A6E3F423 fornyes 7. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 32 | 30 | |
| Rang | 31 | 1 488 | 1 685 | |
| Driftsmargin | 6,7 % | 15,5 % | 30,9 % | |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | 1,2 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | 2,4 % | −1,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,10 | 0,04 | 0,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,0 % | 8,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,0 MNOK | 5,6 MNOK | 6,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | −3,8 MNOK | −2,9 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | −3,8 MNOK | −2,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 4,7 MNOK | 4,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 74,9 MNOK | 73,3 MNOK | 76,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 1,7 MNOK | −1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | −2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 69,3 MNOK | 71,5 MNOK | 78,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,7 MNOK | 7,4 MNOK | 17,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6334931.
Videre
Lignende selskaper
- Intakt Midt AS indeks 31, nr. 1 678 · sammenlign
- Stromma Tourism AS indeks 31, nr. 1 680 · sammenlign
- Frem Drift AS indeks 30, nr. 1 686 · sammenlign
- Orkide Renhold AS indeks 30, nr. 1 687 · sammenlign
- Pro Service Oslo AS indeks 30, nr. 1 688 · sammenlign