NORTHERN.Tech AS
Score · regnskapsår 2024
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 71 av 572 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 355 av 2 304 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
NORTHERN.Tech AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 572 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,3 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 65,8 % (median 28,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 58 MNOK | 113 MNOK |
| Driftsmargin | 14,3 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 16,4 % | 6,9 % |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 65,8 % | 28,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 2,36 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | 20,1 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,74 MNOK | 2,54 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør NORTHERN.Tech AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (572 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- NORTHERN.Tech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
NORTHERN.Tech AS hadde en driftsmargin på 14,3 % og en egenkapitalandel på 65,8 % i 2024, og er nr. 355 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 9,1 % til 14,3 % og omsetningen økte med 20 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 80 MNOK og 94 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 94 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 86 MNOK |
| P/B | 1,0 | 80 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er NORTHERN.Tech AS?
Driftsmarginen var 14,3 % i 2024, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,4 %.
Hvor solid er NORTHERN.Tech AS?
Egenkapitalandelen var 65,8 % i 2024 (median 28,9 %). Gjeldsgraden var 0,52 (median 2,36).
Hvordan er likviditeten i NORTHERN.Tech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2024 (median 1,18).
Hvordan står NORTHERN.Tech AS i Informasjon og kommunikasjon?
NORTHERN.Tech AS er nr. 355 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 71 av 572. Omsetningen endret seg 20,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 892847282
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 21 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 25. juni 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 6,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Gaustadalléen 21, 0349 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 68 | 48 | |
| Rang | 922 | 355 | 1 287 | |
| Driftsmargin | 9,1 % | 14,3 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 4,5 % | 8,4 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 62,3 % | 65,8 % | 68,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,33 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,1 % | −4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47,9 MNOK | 57,5 MNOK | 55,3 MNOK |
| Driftsresultat | 4,3 MNOK | 8,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,0 MNOK | 9,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 6,0 MNOK | 9,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | −0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 113,7 MNOK | 122,0 MNOK | 117,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 50,6 MNOK | 55,7 MNOK | 41,9 MNOK |
| Egenkapital | 70,8 MNOK | 80,2 MNOK | 80,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −11,2 MNOK | −1,8 MNOK | −1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 42,9 MNOK | 41,8 MNOK | 36,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 37,8 MNOK | 41,8 MNOK | 36,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5822929.
Videre
Lignende selskaper
- Noria AS indeks 68, nr. 348 · sammenlign
- Coretrek AS indeks 68, nr. 350 · sammenlign
- Time and Date AS indeks 68, nr. 352 · sammenlign
- Refinitiv Norge AS indeks 68, nr. 353 · sammenlign
- Maritech AS indeks 67, nr. 366 · sammenlign