Play Sport AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 516 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 960 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Play Sport AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 30,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 68,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 30,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 27,6 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 16,3 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 68,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,48 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 139,7 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Play Sport AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Play Sport AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Play Sport AS har score 79 for 2025, rang 960 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 139,7 % mot median 4,0 %. Likviditet: persentil 89 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,48 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Play Sport AS hadde en driftsmargin på 30,7 % og en egenkapitalandel på 68,0 % i 2025, og er nr. 960 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −15,0 % til 30,7 % og omsetningen økte med 140 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 30,7 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 68,0 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 5,48 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Play Sport AS?
Driftsmarginen var 30,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,3 %.
Hvor solid er Play Sport AS?
Egenkapitalandelen var 68,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,47 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Play Sport AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,48 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Play Sport AS i Handel?
Play Sport AS er nr. 960 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 516 av 11 289. Omsetningen endret seg 139,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 893185712
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Skarkollheia 9, 4820 FROLAND
- Kommune
- Froland rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. desember 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.playsport.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Glenn Rune Olsen
- Styrets leder
- Glenn Rune Olsen
- Regnskapsfører
- Viego Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 38 | 79 | |
| Rang | 7 791 | 15 788 | 960 | |
| Driftsmargin | 18,4 % | −15,0 % | 30,7 % | |
| Totalrentabilitet | 7,6 % | −3,6 % | 16,3 % | |
| Egenkapitalandel | 53,5 % | 59,5 % | 68,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,87 | 5,48 | |
| Omsetningsvekst | – | −50,5 % | 139,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 1,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,0 MNOK | 5,7 MNOK | 6,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 4,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK | 4,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 3,3 MNOK | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,3 MNOK | 2,3 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6602785.
Videre
Lignende selskaper
- Instrumentmaker Gro Hinna AS indeks 79, nr. 959 · sammenlign
- Jr Holding Kongsberg AS indeks 79, nr. 961 · sammenlign
- Datalog AS indeks 79, nr. 962 · sammenlign
- Presis Montering AS indeks 79, nr. 964 · sammenlign
- Nordfjord Optikk AS indeks 79, nr. 967 · sammenlign