Momentium Live AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 174 av 195 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 779 av 858 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Momentium Live AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 195 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −15,2 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 1,4 % (median 25,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −15,2 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | −16,1 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −25,7 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 25,3 % |
| Gjeldsgrad | 69,72 | 1,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | 25,8 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Momentium Live AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (195 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Momentium Live AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Momentium Live AS har score 23 for 2025, rang 779 av 858 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 85 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,8 % mot median 5,7 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −15,2 % mot median 6,1 %. Likviditet: persentil 11 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,44 mot median 1,22.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,44 (median 1,22).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,4 % (median 25,3 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −16,1 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Momentium Live AS hadde en driftsmargin på −15,2 % og en egenkapitalandel på 1,4 % i 2025, og er nr. 779 av 858 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −5,0 % til −15,2 % og omsetningen økte med 26 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,44 (median 1,22).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,4 % (median 25,3 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,1 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,2 % (median 6,1 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,8 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,44 (median 1,22).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | 85 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Momentium Live AS?
Driftsmarginen var −15,2 % i 2025, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −25,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Momentium Live AS?
Egenkapitalandelen var 1,4 % i 2025 (median 25,3 %). Gjeldsgraden var 69,72 (median 1,96).
Hvordan er likviditeten i Momentium Live AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,44 i 2025 (median 1,22). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Momentium Live AS i Kultur og fritid?
Momentium Live AS er nr. 779 av 858 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 174 av 195. Omsetningen endret seg 25,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 893189742
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjøvegen 80, 6052 GISKE
- Kommune
- Giske rang 5–19 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 12 | 23 | |
| Rang | 626 | 846 | 779 | |
| Driftsmargin | 11,6 % | −5,0 % | −15,2 % | |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | −6,3 % | −25,7 % | |
| Egenkapitalandel | 1,9 % | 0,8 % | 1,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 0,13 | 0,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −33,1 % | 25,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 54,8 MNOK | 36,6 MNOK | 46,1 MNOK |
| Driftsresultat | 6,4 MNOK | −1,8 MNOK | −7,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,2 MNOK | −3,4 MNOK | −7,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,1 MNOK | −2,7 MNOK | −5,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,8 MNOK | 29,0 MNOK | 27,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 3,7 MNOK | 11,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,8 MNOK | −4,5 MNOK | −10,3 MNOK |
| Sum gjeld | 20,5 MNOK | 28,8 MNOK | 26,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,5 MNOK | 27,4 MNOK | 25,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7153311.
Videre
Lignende selskaper
- Åsane Arena AS indeks 23, nr. 774 · sammenlign
- Strandafjellet Skisenter AS indeks 21, nr. 782 · sammenlign
- Puls Langhus AS indeks 21, nr. 785 · sammenlign
- Nordmørsmusea AS indeks 21, nr. 786 · sammenlign
- Øvrevoll Galopp AS indeks 21, nr. 787 · sammenlign