Gamarin AS

Org.nr. 894586842 · Karmøy · Stiftet 2009

Score · regnskapsår 2025

68av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 718 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 915 av 7 661 · Eiendom

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Gamarin AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,4 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 63,9 % (median 26,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 14,4 % 47,5 % 23 %
Resultatmargin 17,4 % 23,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 53,2 % 7,8 % 96 %
Egenkapitalandel 63,9 % 26,9 % 78 %
Gjeldsgrad 0,57 2,20 76 %
Likviditetsgrad 1 2,26 1,40 63 %
Omsetningsvekst 12,4 % 3,0 % 72 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 68 gjør Gamarin AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Gamarin AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Gamarin AS har score 68 for 2025, rang 915 av 7 661 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 63,9 % mot median 26,9 %. Vekst: persentil 72 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,4 % mot median 3,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Gamarin AS hadde en driftsmargin på 14,4 % og en egenkapitalandel på 63,9 % i 2025, og er nr. 915 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 11,0 % til 14,4 % og omsetningen økte med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,8 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 14,4 % (median 47,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet60 vekt 30 %
Soliditet77 vekt 25 %
Likviditet63 vekt 15 %
Vekst72 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 68 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Gamarin AS?

Driftsmarginen var 14,4 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 53,2 %.

Hvor solid er Gamarin AS?

Egenkapitalandelen var 63,9 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 0,57 (median 2,20).

Hvordan er likviditeten i Gamarin AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,26 i 2025 (median 1,40).

Hvordan står Gamarin AS i Eiendom?

Gamarin AS er nr. 915 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 718 av 5 751. Omsetningen endret seg 12,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
894586842
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
21. september 2009 17 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Jomfruvegen 131, 5542 KARMSUND (KARMØY)
Kommune
Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. august 2013
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300JNB2KXRCCNMQ17 fornyes 5. januar 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Vår Energi ASA (0 %), Thermal Power Solution AS (25 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks726568
Rang9161 177915
Driftsmargin22,7 %11,0 %14,4 %
Totalrentabilitet50,1 %32,2 %53,2 %
Egenkapitalandel62,4 %64,0 %63,9 %
Likviditetsgrad 12,442,512,26
Omsetningsvekst–5,2 %12,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,1 MNOK3,2 MNOK3,6 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,4 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,5 MNOK1,3 MNOK1,2 MNOK
Omløpsmidler0,8 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6459479.