Eggedosis AS
Score · regnskapsår 2023
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 251 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 393 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eggedosis AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 24,0 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 67,8 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 24,0 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 24,2 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 34,4 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 67,8 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,97 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Eggedosis AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eggedosis AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eggedosis AS hadde en driftsmargin på 24,0 % og en egenkapitalandel på 67,8 % i 2023, og er nr. 393 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 19 MNOK |
| P/B | 3,2 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 24,0 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 67,8 % (median 39,6 %); Likviditetsgrad 1 2,97 (median 1,57).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −7,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eggedosis AS?
Driftsmarginen var 24,0 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,4 %.
Hvor solid er Eggedosis AS?
Egenkapitalandelen var 67,8 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Eggedosis AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,97 i 2023 (median 1,57).
Hvordan står Eggedosis AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Eggedosis AS er nr. 393 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 251 av 2 185.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Kruse Larsen AS.
Kruse Larsen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 23 i alt. Oslo 23 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Eggedosis AS.
-
Kruse Larsen AS
- Eggedosis AS du er her
- Kime Analyse og Kommunikasjon AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 894697792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. oktober 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Vågeveien 5, 6509 KRISTIANSUND N
- Kommune
- Kristiansund rang 17–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.eggedosis.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kruse Larsen AS (51 %)
Øverste eier: Kruse Larsen AS
- Kruse Larsen AS · 51,0 %
- Spellsund AS · 49,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: VISIT NORDMØRE & Romsdal AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 36 | 55 | |
| Rang | 393 | 3 109 | 1 697 | |
| Driftsmargin | 24,0 % | 14,1 % | 16,9 % | |
| Totalrentabilitet | 34,4 % | 34,3 % | 39,0 % | |
| Egenkapitalandel | 67,8 % | 1,1 % | 31,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,97 | 0,95 | 2,45 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,7 % | −11,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,0 MNOK | 8,5 MNOK | 7,5 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 3,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 3,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 3,6 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4623855.
Videre
Lignende selskaper
- Beyond Management AS indeks 79, nr. 392 · sammenlign
- Lofoten Takst AS indeks 79, nr. 394 · sammenlign
- Gemoil AS indeks 79, nr. 396 · sammenlign
- Led Lys AS indeks 79, nr. 399 · sammenlign
- PM Boligstyling AS indeks 79, nr. 402 · sammenlign