Renwise AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 814 av 1 318 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 800 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Renwise AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 315 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 18,6 % (median 27,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 18,6 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,37 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 10,8 % | 7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,47 MNOK | 0,36 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Renwise AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 318 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Renwise AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Renwise AS har score 42 for 2025, rang 1 800 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 61 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,6 % mot median 27,7 %. Lønnsomhet: persentil 34 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,4 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Renwise AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 18,6 % i 2025, og er nr. 1 800 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 34 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Renwise AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er Renwise AS?
Egenkapitalandelen var 18,6 % i 2025 (median 27,7 %). Gjeldsgraden var 4,37 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Renwise AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Renwise AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Renwise AS er nr. 1 800 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 814 av 1 318. Omsetningen endret seg 10,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 897142252
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 11 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 9. juni 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Mefjordveien 1542, 9386 SENJAHOPEN
- Kommune
- Senja rang 3–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 13. november 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 42 | 42 | |
| Rang | 2 016 | 1 795 | 1 800 | |
| Driftsmargin | 0,0 % | 1,8 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 5,8 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 14,4 % | 17,4 % | 18,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,13 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,9 % | 10,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6378849.
Videre
Lignende selskaper
- MH Utleie AS indeks 43, nr. 1 793 · sammenlign
- Wild Voss AS indeks 43, nr. 1 795 · sammenlign
- Alegro AS indeks 42, nr. 1 802 · sammenlign
- Multiservice Øst AS indeks 42, nr. 1 803 · sammenlign
- Sab Service AS indeks 42, nr. 1 804 · sammenlign