Spring VVS AS

Org.nr. 897285452 · Oslo · Stiftet 2011

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2022

9av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 166 av 177 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 273 av 292 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2022, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Metode

Mot sektoren

Spring VVS AS ligger 41 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022.

Medianscore 50 blant 177 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022: driftsmargin −16,7 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel −41,0 % (median 10,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2022

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2022
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK2 MNOK
Driftsmargin −16,7 % 1,6 % 9 %
Resultatmargin −17,3 % 0,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −56,7 % 4,3 % 7 %
Egenkapitalandel −41,0 % 10,4 % 14 %
Gjeldsgrad – 3,31 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,68 1,01 21 %
Omsetningsvekst – – ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2022. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 9 gjør Spring VVS AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (177 selskaper) i 2022.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024
  • Spring VVS AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2022

Hva tallene sier

Spring VVS AS hadde en driftsmargin på −16,7 % og en egenkapitalandel på −41,0 % i 2022, og er nr. 273 av 292 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2022.

Estimert verdi · 2022

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,8 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2022

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −41,0 % (median 10,4 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,68 (median 1,01).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −17,3 % (median 0,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,7 % (median 1,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2022. Styringsrenten var i snitt 1,32 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2022

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet21 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens12 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2022

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Spring VVS AS?

Driftsmarginen var −16,7 % i 2022, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −56,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Spring VVS AS?

Egenkapitalandelen var −41,0 % i 2022 (median 10,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Spring VVS AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,68 i 2022 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Spring VVS AS i Bygg og anlegg?

Spring VVS AS er nr. 273 av 292 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2022. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 166 av 177.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
897285452
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
4. august 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Caspar Storms vei 16, 0664 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 4. desember 2023
Siste innsendte regnskap
2024
Nettside
www.springvvs.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks9927
Rang27317 26816 361
Driftsmargin−16,7 %−9,5 %2,4 %
Totalrentabilitet−56,7 %−22,3 %6,8 %
Egenkapitalandel−41,0 %−73,4 %−89,9 %
Likviditetsgrad 10,680,631,00
Omsetningsvekst–−35,4 %−3,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter6,5 MNOK4,2 MNOK4,1 MNOK
Driftsresultat−1,1 MNOK−0,4 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−1,1 MNOK−0,5 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−1,1 MNOK−0,5 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler1,9 MNOK1,8 MNOK1,4 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK1,7 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital−0,8 MNOK−1,3 MNOK−1,3 MNOK
Opptjent egenkapital−1,3 MNOK−1,8 MNOK−1,8 MNOK
Sum gjeld2,7 MNOK3,1 MNOK2,7 MNOK
Kortsiktig gjeld2,7 MNOK2,7 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4491471.