Villa Skaar Kajalund AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 177 av 303 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 107 av 1 989 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Villa Skaar Kajalund AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 303 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,4 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 23,5 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 7,5 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,25 | 1,33 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 16,4 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,53 MNOK | 1,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Villa Skaar Kajalund AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (303 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Villa Skaar Kajalund AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Villa Skaar Kajalund AS har score 48 for 2025, rang 1 107 av 1 989 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,4 % mot median 5,1 %.
Svakest: Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 34 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 23,5 % mot median 38,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Villa Skaar Kajalund AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 23,5 % i 2025, og er nr. 1 107 av 1 989 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −4,0 % til 7,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 26 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 17 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Villa Skaar Kajalund AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2025, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,5 %.
Hvor solid er Villa Skaar Kajalund AS?
Egenkapitalandelen var 23,5 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 3,25 (median 1,33).
Hvordan er likviditeten i Villa Skaar Kajalund AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,41 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Villa Skaar Kajalund AS i Helse og omsorg?
Villa Skaar Kajalund AS er nr. 1 107 av 1 989 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 177 av 303. Omsetningen endret seg 16,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 897447002
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.102)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 82 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. august 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Sollerudveien 35, 0283 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.villaskaar.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 27 | 48 | |
| Rang | 1 621 | 1 678 | 1 107 | |
| Driftsmargin | −5,0 % | −4,0 % | 7,4 % | |
| Totalrentabilitet | −5,6 % | −6,0 % | 12,5 % | |
| Egenkapitalandel | 26,5 % | 25,8 % | 23,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 0,86 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,5 % | 16,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33,4 MNOK | 37,6 MNOK | 43,7 MNOK |
| Driftsresultat | −1,7 MNOK | −1,5 MNOK | 3,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,8 MNOK | −1,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Årsresultat | −1,3 MNOK | −1,3 MNOK | 2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 29,6 MNOK | 25,3 MNOK | 30,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,3 MNOK | 16,2 MNOK | 19,4 MNOK |
| Egenkapital | 7,9 MNOK | 6,5 MNOK | 7,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,7 MNOK | 2,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 21,8 MNOK | 18,7 MNOK | 22,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,8 MNOK | 18,7 MNOK | 13,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7219736.
Videre
Lignende selskaper
- Aaaa Tøyen Tannlegevakt AS indeks 48, nr. 1 095 · sammenlign
- Clinique Bellevue AS indeks 48, nr. 1 096 · sammenlign
- Aktio Kompetanse AS indeks 48, nr. 1 099 · sammenlign
- Aktivum Utvikling AS indeks 48, nr. 1 108 · sammenlign
- Solsletten Sykehjem AS indeks 48, nr. 1 113 · sammenlign