Laurie Norge AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 596 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 202 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Laurie Norge AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 67,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 23,3 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 67,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 5,6 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Laurie Norge AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Laurie Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Laurie Norge AS har score 70 for 2025, rang 3 202 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 78 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,2 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,02 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Laurie Norge AS hadde en driftsmargin på 5,0 % og en egenkapitalandel på 67,2 % i 2025, og er nr. 3 202 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 87,6 % til 67,2 % og driftsmarginen steg fra 1,1 % til 5,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Laurie Norge AS?
Driftsmarginen var 5,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,3 %.
Hvor solid er Laurie Norge AS?
Egenkapitalandelen var 67,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,49 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Laurie Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,02 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Laurie Norge AS i Handel?
Laurie Norge AS er nr. 3 202 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 596 av 11 287. Omsetningen endret seg 5,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 897771292
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. oktober 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordseterveien 14, 1176 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. juni 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 80 | 63 | 70 | |
| Rang | 1 970 | 5 882 | 3 202 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,1 % | 5,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 2,1 % | 23,3 % | |
| Egenkapitalandel | 90,2 % | 87,6 % | 67,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,19 | 8,05 | 3,02 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,9 % | 5,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,3 MNOK | 5,9 MNOK | 6,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6356805.
Videre
Lignende selskaper
- Anka S Mote AS indeks 70, nr. 3 197 · sammenlign
- Optiker Gøsta Saastad AS indeks 70, nr. 3 201 · sammenlign
- Det Gylne Snitt AS indeks 70, nr. 3 203 · sammenlign
- Centrum Fargehandel AS indeks 70, nr. 3 204 · sammenlign
- Lerk Interiør AS indeks 70, nr. 3 205 · sammenlign