KL Grus AS

Org.nr. 897775352 · Selbu · Stiftet 2011

Score · regnskapsår 2025

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 32 av 45 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 91 av 118 · Bergverk og utvinning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

KL Grus AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 45 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,1 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 41,4 % (median 41,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 0,1 % 9,0 % 34 %
Resultatmargin −2,1 % 6,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,2 % 9,6 % 30 %
Egenkapitalandel 41,4 % 41,8 % 48 %
Gjeldsgrad 1,41 0,86 41 %
Likviditetsgrad 1 1,32 2,49 23 %
Omsetningsvekst −8,0 % 8,9 % 28 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør KL Grus AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (45 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • KL Grus AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

KL Grus AS har score 36 for 2025, rang 91 av 118 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 52 mot sammenlignbare.

Svakest: Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,32 mot median 2,49. Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,0 % mot median 8,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

KL Grus AS hadde en driftsmargin på 0,1 % og en egenkapitalandel på 41,4 % i 2025, og er nr. 91 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,6 % til 0,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,1 % (median 6,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet32 vekt 30 %
Soliditet44 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst28 vekt 15 %
Konsistens52 vekt 15 %

Varighet: 41 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er KL Grus AS?

Driftsmarginen var 0,1 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er KL Grus AS?

Egenkapitalandelen var 41,4 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 0,86).

Hvordan er likviditeten i KL Grus AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 2,49).

Hvordan står KL Grus AS i Bergverk og utvinning?

KL Grus AS er nr. 91 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 32 av 45. Omsetningen endret seg −8,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
897775352
Org.form
AS
Sektor
Bergverk og utvinning (08.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. desember 2011 14 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Kammen 56, 7580 SELBU
Kommune
Selbu rang 8–25 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 2. januar 2012
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks394836
Rang826691
Driftsmargin−4,0 %7,6 %0,1 %
Totalrentabilitet−3,0 %8,3 %0,2 %
Egenkapitalandel38,9 %38,4 %41,4 %
Likviditetsgrad 12,381,331,32
Omsetningsvekst–67,2 %−8,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,0 MNOK3,3 MNOK3,1 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK0,2 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,7 MNOK3,1 MNOK2,7 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK1,1 MNOK1,2 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK1,2 MNOK1,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,1 MNOK1,0 MNOK
Sum gjeld1,6 MNOK1,9 MNOK1,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6803388.