Connect Electro AS
Score · regnskapsår 2024
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 203 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 860 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Connect Electro AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,7 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 31,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 0,7 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,7 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,14 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | −9,4 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,83 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Connect Electro AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Connect Electro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Connect Electro AS hadde en driftsmargin på 0,7 % og en egenkapitalandel på 31,8 % i 2024, og er nr. 14 860 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 5,2 % til 0,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,7 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | 26 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Connect Electro AS?
Driftsmarginen var 0,7 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,7 %.
Hvor solid er Connect Electro AS?
Egenkapitalandelen var 31,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,14 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Connect Electro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Connect Electro AS i Bygg og anlegg?
Connect Electro AS er nr. 14 860 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 203 av 5 345. Omsetningen endret seg −9,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 898010112
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 17. februar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tvetenveien 170, 0671 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Arve Pettersen
- Styrets leder
- Espen Gustavsen
- Styremedlem
- Arve Pettersen
- Styremedlem
- Frode Nicolai Hansen
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Mpr Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 34 | 58 | |
| Rang | 9 319 | 14 860 | 7 018 | |
| Driftsmargin | 5,2 % | 0,7 % | 6,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 1,7 % | 21,4 % | |
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 31,8 % | 36,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,22 | 1,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,4 % | 8,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26,2 MNOK | 23,8 MNOK | 25,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 0,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,4 MNOK | 9,9 MNOK | 8,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,0 MNOK | 7,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 6,3 MNOK | 6,7 MNOK | 5,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK | 5,7 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6005725.
Videre
Lignende selskaper
- Østerhus Elektro AS indeks 34, nr. 14 844 · sammenlign
- Tekoda Elektro AS indeks 34, nr. 14 852 · sammenlign
- RG Development AS indeks 34, nr. 14 858 · sammenlign
- BANE & Anlegg AS indeks 34, nr. 14 862 · sammenlign
- Akb Bygg AS indeks 34, nr. 14 863 · sammenlign