Nec AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 409 av 5 758 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 243 av 7 679 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nec AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 757 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,6 % (median 47,4 %) og egenkapitalandel 2,7 % (median 26,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,6 % | 47,4 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 23,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 2,7 % | 26,8 % |
| Gjeldsgrad | 36,49 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −90,3 % | 3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,74 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Nec AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 758 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nec AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Nec AS har score 23 for 2025, rang 7 243 av 7 679 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 50 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −90,3 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,7 % mot median 26,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,7 % (median 26,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 6,6 % (median 47,4 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nec AS hadde en driftsmargin på 6,6 % og en egenkapitalandel på 2,7 % i 2025, og er nr. 7 243 av 7 679 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 90 % og driftsmarginen steg fra 0,7 % til 6,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,7 % (median 26,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 6,6 % (median 47,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nec AS?
Driftsmarginen var 6,6 % i 2025, mot en median på 47,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,4 %.
Hvor solid er Nec AS?
Egenkapitalandelen var 2,7 % i 2025 (median 26,8 %). Gjeldsgraden var 36,49 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Nec AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Nec AS i Eiendom?
Nec AS er nr. 7 243 av 7 679 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 409 av 5 758. Omsetningen endret seg −90,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 898438422
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. mai 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Christies gate 14, 5015 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nordic Group Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Nordic Group Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 19 | 34 | 23 | |
| Rang | 6 819 | 6 243 | 7 243 | |
| Driftsmargin | 1,7 % | 0,7 % | 6,6 % | |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 4,8 % | 4,4 % | |
| Egenkapitalandel | 1,5 % | 2,1 % | 2,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,01 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 1 697,5 % | −90,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,8 MNOK | 69,1 MNOK | 6,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,8 MNOK | 13,0 MNOK | 10,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,7 MNOK | 13,0 MNOK | 10,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 11,6 MNOK | 12,8 MNOK | 10,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,6 MNOK | 12,8 MNOK | 10,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7088674.
Videre
Lignende selskaper
- Eiyad Holding AS indeks 23, nr. 7 241 · sammenlign
- Eiendomsnøkkelen AS indeks 23, nr. 7 242 · sammenlign
- Oslo Eiendomsmegling AS indeks 23, nr. 7 244 · sammenlign
- Aktiv Helse AS indeks 23, nr. 7 245 · sammenlign
- Søberg Lagerhotell AS indeks 23, nr. 7 246 · sammenlign