Garibaldi AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 530 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 201 av 22 940 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Garibaldi AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −9,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 91,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −9,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −10,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −7,6 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 91,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 11,80 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −11,7 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Garibaldi AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Garibaldi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Garibaldi AS har score 55 for 2025, rang 9 201 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,5 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 11,80 mot median 1,74.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,1 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 19 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,7 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,2 % (median 2,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −9,1 % (median 2,6 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Garibaldi AS hadde en driftsmargin på −9,1 % og en egenkapitalandel på 91,5 % i 2025, og er nr. 9 201 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 5,6 % til −9,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,2 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,1 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 19 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Garibaldi AS?
Driftsmarginen var −9,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Garibaldi AS?
Egenkapitalandelen var 91,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Garibaldi AS?
Likviditetsgrad 1 var 11,80 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Garibaldi AS i Handel?
Garibaldi AS er nr. 9 201 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 530 av 11 281. Omsetningen endret seg −11,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 898539032
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.690)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. mai 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kursetstranda 40, 6224 HUNDEIDVIK (SYKKYLVEN)
- Kommune
- Sykkylven rang 16–33 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. juni 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.garibaldi.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 69 | 55 | |
| Rang | 819 | 3 705 | 9 201 | |
| Driftsmargin | 10,5 % | 5,6 % | −9,1 % | |
| Totalrentabilitet | 11,1 % | 4,8 % | −7,6 % | |
| Egenkapitalandel | 89,4 % | 89,9 % | 91,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,47 | 9,89 | 11,80 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,0 % | −11,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK | 2,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK | 2,4 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6734820.
Videre
Lignende selskaper
- Bli God AS indeks 55, nr. 9 196 · sammenlign
- HN Bil AS indeks 55, nr. 9 198 · sammenlign
- Structure Wines AS indeks 55, nr. 9 199 · sammenlign
- A. Næsje AS indeks 55, nr. 9 204 · sammenlign
- Bobilnorge AS indeks 55, nr. 9 205 · sammenlign