K39 Harstad AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 803 av 1 518 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 419 av 2 650 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
K39 Harstad AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 517 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 70,7 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 28,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 70,7 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 41,3 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 28,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,40 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 3,3 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør K39 Harstad AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 518 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- K39 Harstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
K39 Harstad AS har score 48 for 2025, rang 1 419 av 2 650 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 76 mot sammenlignbare, driftsmargin 70,7 % mot median 3,1 %. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,03 mot median 1,36. Soliditet: persentil 36 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,7 % mot median 28,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 35,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,03 (median 1,36).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,8 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −1,8, bransjen +0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til K39 Harstad AS med 1,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk K39 Harstad AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 11 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 72,5 % | 3,1 % | −2,5 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | −2,1 prosentpoeng |
| 2025 | 70,7 % | 3,1 % | −1,8 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −1,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til K39 Harstad AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til K39 Harstad AS falt 1,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 75,0 % | 72,5 % | 70,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til K39 Harstad AS falt 1,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 75,0 % | 72,5 % | 70,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til K39 Harstad AS falt 1,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting, årssnitt | 89,0 | 93,2 | 98,3 | 103,2 | 108,3 | 111,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,1 % | +4,8 % | +5,4 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 75,0 % | 72,5 % | 70,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
K39 Harstad AS hadde en driftsmargin på 70,7 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2025, og er nr. 1 419 av 2 650 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,2 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 15,1 | 8 MNOK |
| P/B | 2,4 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 35,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,03 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 48 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er K39 Harstad AS?
Driftsmarginen var 70,7 % i 2025, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,0 %.
Hvor solid er K39 Harstad AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2025 (median 28,3 %). Gjeldsgraden var 3,40 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i K39 Harstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,03 i 2025 (median 1,36). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står K39 Harstad AS i Annen tjenesteyting?
K39 Harstad AS er nr. 1 419 av 2 650 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 803 av 1 518. Omsetningen endret seg 3,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 899013042
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 2,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongsveien 39, 9408 HARSTAD
- Kommune
- Harstad rang 8–22 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: An-Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- An-Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 50 | 48 | |
| Rang | 1 237 | 1 283 | 1 419 | |
| Driftsmargin | 75,0 % | 72,5 % | 70,7 % | |
| Totalrentabilitet | 10,8 % | 9,4 % | 10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 21,3 % | 23,3 % | 22,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,57 | 0,03 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,4 % | 3,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,7 MNOK | 11,7 MNOK | 11,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 9,2 MNOK | 9,0 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7126213.
Videre
Lignende selskaper
- Pryd Frisør Bergen AS indeks 48, nr. 1 412 · sammenlign
- Luxe Salong AS indeks 48, nr. 1 413 · sammenlign
- Aasta Frisør AS indeks 48, nr. 1 415 · sammenlign
- Studio S Frisør AS indeks 48, nr. 1 416 · sammenlign
- Blow AS indeks 48, nr. 1 420 · sammenlign