Ultimate Nordic AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 290 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 867 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ultimate Nordic AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 27,5 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 513 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 27,5 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,64 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 16,7 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 11,39 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Ultimate Nordic AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ultimate Nordic AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Ultimate Nordic AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 27,5 % i 2024, og er nr. 12 867 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 35 MNOK og 71 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 35 MNOK |
| P/B | 1,0 | 71 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin 0,0 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ultimate Nordic AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ultimate Nordic AS?
Egenkapitalandelen var 27,5 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 2,64 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i Ultimate Nordic AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står Ultimate Nordic AS i Handel?
Ultimate Nordic AS er nr. 12 867 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 290 av 499. Omsetningen endret seg 16,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910123068
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 45 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. desember 1963 62 år i drift
- Aksjekapital
- 0,98 MNOK
- Forretningsadresse
- Tevlingveien 23, 1081 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ultimatenordic.no
- LEI
- 5493002Q2Y8LJVUZRI69 fornyes 15. november 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Dalema Drift AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 46 | 48 | |
| Rang | 14 982 | 12 867 | 12 419 | |
| Driftsmargin | −1,5 % | 0,9 % | 1,5 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 4,7 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 27,5 % | 31,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,27 | 1,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,7 % | 11,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 439,3 MNOK | 512,6 MNOK | 572,2 MNOK |
| Driftsresultat | −6,7 MNOK | 4,6 MNOK | 8,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | −0,1 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 2,3 MNOK | −0,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 7,0 MNOK | 12,3 MNOK | 15,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 258,8 MNOK | 258,4 MNOK | 281,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 225,6 MNOK | 234,4 MNOK | 266,9 MNOK |
| Egenkapital | 69,9 MNOK | 71,0 MNOK | 89,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 64,2 MNOK | 65,3 MNOK | 83,3 MNOK |
| Sum gjeld | 188,9 MNOK | 187,4 MNOK | 192,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 179,2 MNOK | 184,2 MNOK | 191,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6269657.
Videre
Lignende selskaper
- Gasum AS indeks 46, nr. 12 787 · sammenlign
- Danfoss AS indeks 46, nr. 12 817 · sammenlign
- Cod-Export AS indeks 46, nr. 12 837 · sammenlign
- Bravo Seafood AS indeks 46, nr. 12 863 · sammenlign
- Tetra Pak Norge AS indeks 46, nr. 12 896 · sammenlign