Mediehuset Andvord AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 178 av 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 511 av 2 392 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mediehuset Andvord AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 775 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 42,9 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 309 MNOK | 164 MNOK |
| Driftsmargin | 5,2 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 17,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,90 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | 29,9 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,83 MNOK | 2,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Mediehuset Andvord AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (775 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mediehuset Andvord AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Mediehuset Andvord AS har score 65 for 2025, rang 511 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 29,9 % mot median 6,9 %. Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,90 mot median 1,51.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mediehuset Andvord AS hadde en driftsmargin på 5,2 % og en egenkapitalandel på 42,9 % i 2025, og er nr. 511 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 24,6 % til 42,9 % og omsetningen økte med 30 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 41 MNOK og 139 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 124 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 139 MNOK |
| P/B | 1,0 | 41 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mediehuset Andvord AS?
Driftsmarginen var 5,2 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,3 %.
Hvor solid er Mediehuset Andvord AS?
Egenkapitalandelen var 42,9 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,56).
Hvordan er likviditeten i Mediehuset Andvord AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,90 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Mediehuset Andvord AS i Industri?
Mediehuset Andvord AS er nr. 511 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 178 av 775. Omsetningen endret seg 29,9 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910235915
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (18.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 109 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 31. august 1960 66 år i drift
- Aksjekapital
- 2,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Brennaveien 20B, 1481 HAGAN (NITTEDAL)
- Kommune
- Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700DEWBB6JZRJVO75 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Nils Jacob Førli
- Styrets leder
- Øyvind Rønningen
- Styremedlem
- Kaia Knutsdatter Gulsvik
- Styremedlem
- Inger Sagbakken
- Styremedlem
- Elin Strømsnes
- Styremedlem
- Mattias Boerje Daniel Stattin
- Revisor
- Cedra Norge AS
- Regnskapsfører
- Ecit Services AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 25 | 65 | |
| Rang | 381 | 2 094 | 511 | |
| Driftsmargin | 7,9 % | 2,8 % | 5,2 % | |
| Totalrentabilitet | 20,8 % | 5,9 % | 17,3 % | |
| Egenkapitalandel | 47,8 % | 24,6 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 0,94 | 1,90 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,7 % | 29,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 292,3 MNOK | 237,6 MNOK | 308,8 MNOK |
| Driftsresultat | 23,2 MNOK | 6,6 MNOK | 15,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 22,2 MNOK | 6,1 MNOK | 15,3 MNOK |
| Årsresultat | 17,3 MNOK | 4,7 MNOK | 12,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 112,7 MNOK | 122,2 MNOK | 95,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 73,6 MNOK | 68,7 MNOK | 76,9 MNOK |
| Egenkapital | 53,9 MNOK | 30,1 MNOK | 40,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 48,6 MNOK | 24,8 MNOK | 35,4 MNOK |
| Sum gjeld | 58,8 MNOK | 92,1 MNOK | 54,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 36,4 MNOK | 73,0 MNOK | 40,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6692316.
Videre
Lignende selskaper
- Noratel AS indeks 65, nr. 499 · sammenlign
- Kanda AS indeks 65, nr. 500 · sammenlign
- West Piping AS indeks 65, nr. 510 · sammenlign
- Hunter Douglas Norge AS indeks 65, nr. 514 · sammenlign
- A/S FORMA indeks 65, nr. 515 · sammenlign