Bachesvei 1 Drammen AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 522 av 1 673 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 505 av 7 993 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bachesvei 1 Drammen AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 673 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 41,0 % (median 21,6 %) og egenkapitalandel 42,0 % (median 28,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 41,0 % | 21,6 % |
| Resultatmargin | 24,9 % | 14,1 % |
| Totalrentabilitet | 6,7 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 42,0 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,38 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 2,6 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Bachesvei 1 Drammen AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 673 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bachesvei 1 Drammen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bachesvei 1 Drammen AS har score 57 for 2025, rang 2 505 av 7 993 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 66 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 42,0 % mot median 28,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 6,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −5,1, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS med 5,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Bachesvei 1 Drammen AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 26 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 46,2 % | 20,1 % | +8,4 prosentpoeng | +2,7 prosentpoeng | +5,7 prosentpoeng |
| 2025 | 41,0 % | 21,6 % | −5,1 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −6,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS falt 5,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS falt 5,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS falt 5,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS falt 5,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Bachesvei 1 Drammen AS falt 5,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bachesvei 1 Drammen AS hadde en driftsmargin på 41,0 % og en egenkapitalandel på 42,0 % i 2025, og er nr. 2 505 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 46,2 % til 41,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 67 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 67 MNOK |
| P/B | 0,9 | 19 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | – | mangler data, ikke med |
| Vekst | 42 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bachesvei 1 Drammen AS?
Driftsmarginen var 41,0 % i 2025, mot en median på 21,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,7 %.
Hvor solid er Bachesvei 1 Drammen AS?
Egenkapitalandelen var 42,0 % i 2025 (median 28,1 %). Gjeldsgraden var 1,38 (median 2,32).
Hvordan står Bachesvei 1 Drammen AS i Eiendom?
Bachesvei 1 Drammen AS er nr. 2 505 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 522 av 1 673. Omsetningen endret seg 2,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
44 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Heimstaden Bostad AB (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Heimstaden Bostad Invest 10 AS.
Heimstaden Bostad Invest 10 AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Heimstaden Bostad Invest 10 AS
-
Fredensborg Eiendomsselskap AS
-
Drammen Kombinasjonseiendom i AS
- Bachesvei 1 Drammen AS du er her
- Sognsveien 9 AS
- Pilestredet 57 Næring AS
- Org.nr. 935560047
- Boligeiendom AS
- Darres Gate 2 AS
- Driva Appartement AS
- Fredensborg 02 AS
- Fredensborg 03 AS
- Fredensborg Boligutleie AS
- Heimstaden Property 1 AS
- Heimstaden Property 5 AS
- Nedre Ullevål 1-4 Næring AS
- Oppsalveien 24-26 Næring AS
- Sinsenveien 56-64 AS
- og 5 selskaper til
-
- Dr. Astridsgate 2 AS
- Ammerudveien 19-25 AS
- Heimstaden Property 2 AS
- Darresgate 3 Næring AS
- Ammerudveien 19-25 Næring AS
- Arnstein Arnebergs Vei 30 Næring AS
- Bjørnemyrveien 29 AS
- Fredensborgveien 22 Næring AS
- Gruegata 18 Hjemmel AS
- Heimstaden Property 3 AS
- Heimstaden Property 4 AS
- Hstb Invest AS
- Landerudsenter Bolig AS
- Riiser-Larsensvei 7 AS
- og 7 selskaper til
-
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911569809
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. juli 1942 84 år i drift
- Aksjekapital
- 2,41 MNOK
- Forretningsadresse
- Sognsveien 9C, 0450 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- Heimstaden.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Drammen Kombinasjonseiendom i AS (100 %)
Øverste eier: Heimstaden Bostad AB
Eieren: flertallseieren Drammen Kombinasjonseiendom i AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Drammen Kombinasjonseiendom i AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Drammen Kombinasjonseiendom i AS
Utgått (selskaper): Ragde Eiendom AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 50 | 57 | |
| Rang | 3 660 | 3 864 | 2 505 | |
| Driftsmargin | 37,8 % | 46,2 % | 41,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 7,4 % | 6,7 % | |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 41,0 % | 42,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,00 | 0,00 | – | |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % | 2,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,3 MNOK | 16,0 MNOK | 16,4 MNOK |
| Driftsresultat | 5,8 MNOK | 7,4 MNOK | 6,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,9 MNOK | 4,5 MNOK | 4,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,9 MNOK | 2,8 MNOK | 2,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 98,8 MNOK | 100,0 MNOK | 100,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Egenkapital | 39,7 MNOK | 41,0 MNOK | 42,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,3 MNOK | 38,6 MNOK | 39,9 MNOK |
| Sum gjeld | 59,1 MNOK | 59,0 MNOK | 58,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 46,0 MNOK | 45,5 MNOK | 44,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7086921.
Videre
Lignende selskaper
- Ramstadsletta 15 AS indeks 57, nr. 2 504 · sammenlign
- Postveien 13 AS indeks 57, nr. 2 511 · sammenlign
- Partners Eiendomsmegling Storfjord AS indeks 57, nr. 2 512 · sammenlign
- Larre Eiendom AS indeks 57, nr. 2 513 · sammenlign
- Ludwig Mack AS indeks 57, nr. 2 515 · sammenlign