Proff Rørlegger AS
Score · regnskapsår 2025
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 9 755 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 706 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Proff Rørlegger AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −23,3 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −23,3 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 15,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Proff Rørlegger AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Proff Rørlegger AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Proff Rørlegger AS har score 34 for 2025, rang 15 706 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 15,9 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −23,3 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 16 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,71 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −23,3 % (median 32,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Proff Rørlegger AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på −23,3 % i 2025, og er nr. 15 706 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 3,1 % til −23,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −23,3 % (median 32,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 16 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Proff Rørlegger AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,3 %.
Hvor solid er Proff Rørlegger AS?
Egenkapitalandelen var −23,3 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Proff Rørlegger AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,71 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Proff Rørlegger AS i Bygg og anlegg?
Proff Rørlegger AS er nr. 15 706 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 755 av 12 873. Omsetningen endret seg 15,9 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 6. januar 2020 | Øvre Romerike Innkjøpssamarbeid | Rørleggertjenester, rammeavtale (2019-102) | 0,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911640228
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. november 2012 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fjellskrenten 28, 2016 FROGNER (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. mars 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 26 | 34 | |
| Rang | 12 900 | 16 513 | 15 706 | |
| Driftsmargin | 7,2 % | 0,2 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,8 % | 0,3 % | 12,3 % | |
| Egenkapitalandel | 6,9 % | 3,1 % | −23,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 0,83 | 0,71 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | 15,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7000762.
Videre
Lignende selskaper
- Moelv Blikkenslagerservice AS indeks 34, nr. 15 704 · sammenlign
- TEPSTAD BYGG & Betong AS indeks 34, nr. 15 705 · sammenlign
- FS Årbogen AS indeks 34, nr. 15 708 · sammenlign
- Almenning Maskin AS indeks 34, nr. 15 710 · sammenlign
- Gravi AS indeks 34, nr. 15 711 · sammenlign