Tharaso AS

Org.nr. 911734931 · Sogndal · Stiftet 2013 · 23 ansatte

Score · regnskapsår 2025

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 466 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 667 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tharaso AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 45,0 % (median 30,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter64 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 4,8 % 4,5 % 52 %
Resultatmargin 5,6 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,8 % 11,4 % 54 %
Egenkapitalandel 45,0 % 30,5 % 80 %
Gjeldsgrad 1,22 2,23 79 %
Likviditetsgrad 1 1,80 1,38 78 %
Omsetningsvekst −12,5 % 6,8 % 18 %
Omsetning per ansatt2,77 MNOK2,53 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Tharaso AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tharaso AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Tharaso AS har score 62 for 2025, rang 5 667 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 45,0 % mot median 30,5 %. Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,80 mot median 1,38.

Svakest: Vekst: persentil 18 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −12,5 % mot median 6,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tharaso AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 45,0 % i 2025, og er nr. 5 667 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 38,6 % til 45,0 % og omsetningen falt med 13 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 13 MNOK og 43 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,8 MNOK 10,0 28 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,0 MNOK
minus netto gjeld −19,2 MNOK
8,0 43 MNOK
P/B Egenkapital: 12,6 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet53 vekt 30 %
Soliditet79 vekt 25 %
Likviditet78 vekt 15 %
Vekst18 vekt 15 %
Konsistens76 vekt 15 %

Varighet: 63 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tharaso AS?

Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,8 %.

Hvor solid er Tharaso AS?

Egenkapitalandelen var 45,0 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Tharaso AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2025 (median 1,38).

Hvordan står Tharaso AS i Bygg og anlegg?

Tharaso AS er nr. 5 667 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 466 av 1 763. Omsetningen endret seg −12,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911734931
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
23 registrert 10. september 2026
Stiftet
15. mars 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,05 MNOK
Forretningsadresse
Mannhellervegen 100, 6856 SOGNDAL
Kommune
Sogndal rang 1 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.tharaso.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks656362
Rang4 9604 9845 667
Driftsmargin4,8 %7,2 %4,8 %
Totalrentabilitet14,6 %19,5 %12,8 %
Egenkapitalandel38,2 %38,6 %45,0 %
Likviditetsgrad 11,581,561,80
Omsetningsvekst–1,7 %−12,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter71,5 MNOK72,7 MNOK63,6 MNOK
Driftsresultat3,5 MNOK5,2 MNOK3,0 MNOK
Resultat før skatt3,8 MNOK5,7 MNOK3,6 MNOK
Årsresultat2,9 MNOK4,4 MNOK2,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler25,8 MNOK29,3 MNOK28,0 MNOK
Omløpsmidler24,7 MNOK27,3 MNOK26,7 MNOK
Egenkapital9,9 MNOK11,3 MNOK12,6 MNOK
Opptjent egenkapital9,3 MNOK10,8 MNOK12,1 MNOK
Sum gjeld16,0 MNOK18,0 MNOK15,4 MNOK
Kortsiktig gjeld15,6 MNOK17,5 MNOK14,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6381039.