Tekstil-Vask Sør AS
Score · regnskapsår 2025
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 14 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 101 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tekstil-Vask Sør AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,7 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 71,2 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 17,7 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 19,0 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 23,2 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 71,2 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,06 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | −2,7 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,06 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Tekstil-Vask Sør AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tekstil-Vask Sør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tekstil-Vask Sør AS har score 77 for 2025, rang 101 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,06 mot median 1,30. Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,2 % mot median 29,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,7 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tekstil-Vask Sør AS hadde en driftsmargin på 17,7 % og en egenkapitalandel på 71,2 % i 2025, og er nr. 101 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 37 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 31 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 37 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 17,7 % (median 5,8 %); Egenkapitalandel 71,2 % (median 29,9 %); Likviditetsgrad 1 3,06 (median 1,30).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 81 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tekstil-Vask Sør AS?
Driftsmarginen var 17,7 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,2 %.
Hvor solid er Tekstil-Vask Sør AS?
Egenkapitalandelen var 71,2 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Tekstil-Vask Sør AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,06 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Tekstil-Vask Sør AS i Annen tjenesteyting?
Tekstil-Vask Sør AS er nr. 101 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 14 av 291. Omsetningen endret seg −2,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911809508
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 19 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 4. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 2,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjorhaugslettå 3, 4365 NÆRBØ (HÅ)
- Kommune
- Hå rang 10–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 81 | 77 | |
| Rang | 83 | 59 | 101 | |
| Driftsmargin | 18,0 % | 17,8 % | 17,7 % | |
| Totalrentabilitet | 29,4 % | 26,9 % | 23,2 % | |
| Egenkapitalandel | 64,9 % | 70,3 % | 71,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 2,92 | 3,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,8 % | −2,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,7 MNOK | 20,8 MNOK | 20,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,4 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Årsresultat | 2,8 MNOK | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,7 MNOK | 14,1 MNOK | 16,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,4 MNOK | 12,3 MNOK | 14,6 MNOK |
| Egenkapital | 7,6 MNOK | 9,9 MNOK | 11,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,5 MNOK | 7,8 MNOK | 9,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 4,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 4,2 MNOK | 4,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6984842.
Videre
Lignende selskaper
- Vuku Auto AS indeks 78, nr. 75 · sammenlign
- Trucknor Setesdal AS indeks 78, nr. 87 · sammenlign
- Lagunen Auto Care AS indeks 77, nr. 91 · sammenlign
- CLASSICS.NO AS indeks 77, nr. 106 · sammenlign
- DEKK & Bilservice AS indeks 76, nr. 113 · sammenlign