Rapida Trening AS
Frivillig avvikling registrert 23. juni 2026; avsluttet 3. november 2026. Konkurser
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −4 516,5 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −7 696,8 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −3,8 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 75,9 % | 33,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,92 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −75,0 % | 4,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Rapida Trening AS med 2 850,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 2 851,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Rapida Trening AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −1 665,9 % | 3,5 % | +2 072,9 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +2 072,9 prosentpoeng |
| 2025 | −4 516,5 % | 4,1 % | −2 850,6 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | −2 851,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Rapida Trening AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Rapida Trening AS falt 2 850,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −3 738,8 % | −1 665,9 % | −4 516,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Rapida Trening AS falt 2 850,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −3 738,8 % | −1 665,9 % | −4 516,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Rapida Trening AS falt 2 850,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −3 738,8 % | −1 665,9 % | −4 516,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Rapida Trening AS hadde en egenkapitalandel på 75,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −1 665,9 % til −4 516,5 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 21 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7 696,8 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4 516,5 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rapida Trening AS?
Driftsmarginen var −4 516,5 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Rapida Trening AS?
Egenkapitalandelen var 75,9 % i 2025 (median 33,7 %). Gjeldsgraden var 0,32 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Rapida Trening AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,92 i 2025 (median 1,43).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911821087
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 1,63 MNOK
- Forretningsadresse
- Notveien 17, 8013 BODØ
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. august 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.rapida.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 45,0 % · tre største 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 85 %
- Dyntro AS · 45,0 %
- Martin BR Holding AS · 31,7 %
- Bmk Holding AS · 13,3 %
- TM Invest AS · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Feel24 Nordland AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −3 738,8 % | −1 665,9 % | −4 516,5 % | |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 32,4 % | −3,8 % | |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 66,6 % | 75,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,20 | 8,83 | 10,92 | |
| Omsetningsvekst | – | −21,8 % | −75,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −2,8 MNOK | −1,0 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 5,4 MNOK | −1,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 5,4 MNOK | −1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,9 MNOK | 21,1 MNOK | 17,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,6 MNOK | 5,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 5,4 MNOK | 14,1 MNOK | 13,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,7 MNOK | 7,0 MNOK | 5,9 MNOK |
| Sum gjeld | 11,5 MNOK | 7,1 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6552779.