Bee2bee AS

Org.nr. 911909456 · Halden · Stiftet 2013 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2024

18av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 214 av 1 335 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 552 av 2 751 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Bee2bee AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 333 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −7,5 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 9,8 % (median 27,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −7,5 % 3,7 % 14 %
Resultatmargin −7,6 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −28,2 % 8,5 % 9 %
Egenkapitalandel 9,8 % 27,2 % 33 %
Gjeldsgrad 9,17 1,69 15 %
Likviditetsgrad 1 0,80 1,25 24 %
Omsetningsvekst −17,3 % 8,3 % 15 %
Omsetning per ansatt1,24 MNOK0,34 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 18 gjør Bee2bee AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 335 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bee2bee AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Bee2bee AS hadde en driftsmargin på −7,5 % og en egenkapitalandel på 9,8 % i 2024, og er nr. 2 552 av 2 751 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 28,6 % til 9,8 % og driftsmarginen steg fra −12,1 % til −7,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,8 % (median 27,2 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,25).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,6 % (median 2,9 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,5 % (median 3,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 30 %
Soliditet24 vekt 25 %
Likviditet24 vekt 15 %
Vekst15 vekt 15 %
Konsistens21 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bee2bee AS?

Driftsmarginen var −7,5 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −28,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bee2bee AS?

Egenkapitalandelen var 9,8 % i 2024 (median 27,2 %). Gjeldsgraden var 9,17 (median 1,69).

Hvordan er likviditeten i Bee2bee AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2024 (median 1,25). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Bee2bee AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Bee2bee AS er nr. 2 552 av 2 751 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 214 av 1 335. Omsetningen endret seg −17,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911909456
Org.form
AS
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
15. mars 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,05 MNOK
Forretningsadresse
Høstbakken 11, 1793 TISTEDAL (HALDEN)
Kommune
Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 21. april 2026
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.bee2bee.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Cowberry AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Eieren: flertallseieren Cowberry AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks331812
Rang1 9722 5522 705
Driftsmargin−12,1 %−7,5 %−4,5 %
Totalrentabilitet−47,5 %−28,2 %−34,7 %
Egenkapitalandel28,6 %9,8 %−58,9 %
Likviditetsgrad 11,130,800,48
Omsetningsvekst–−17,3 %−15,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,0 MNOK7,4 MNOK6,3 MNOK
Driftsresultat−1,1 MNOK−0,6 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−1,1 MNOK−0,6 MNOK−0,3 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat−0,9 MNOK−0,4 MNOK−0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,2 MNOK1,9 MNOK0,8 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK1,4 MNOK0,6 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,2 MNOK−0,5 MNOK
Opptjent egenkapital0,6 MNOK0,1 MNOK−0,6 MNOK
Sum gjeld1,6 MNOK1,8 MNOK1,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK1,8 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5879929.