DO IT Solutions AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 423 av 2 138 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 730 av 4 071 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og robusthet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
DO IT Solutions AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 2 137 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 15,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 57,0 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 15,0 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 15,0 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 28,4 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 57,0 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | 1,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør DO IT Solutions AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 138 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- DO IT Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
DO IT Solutions AS hadde en driftsmargin på 15,0 % og en egenkapitalandel på 57,0 % i 2023, og er nr. 730 av 4 071 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,6 | 1 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 4 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 2 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 3 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 20 % |
| Likviditet | 72 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 75 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DO IT Solutions AS?
Driftsmarginen var 15,0 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,4 %.
Hvor solid er DO IT Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 57,0 % i 2023 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,75 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i DO IT Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,46 i 2023 (median 1,54).
Hvordan står DO IT Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?
DO IT Solutions AS er nr. 730 av 4 071 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 423 av 2 138.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912015432
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mai 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Storevarveien 290, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. juni 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 57 | 43 | |
| Rang | 730 | 1 468 | 2 806 | |
| Driftsmargin | 15,0 % | 7,3 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | 28,4 % | 17,5 % | 5,1 % | |
| Egenkapitalandel | 57,0 % | 44,3 % | 35,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 1,76 | 1,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 133,8 % | −5,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 3,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4904573.
Videre
Lignende selskaper
- Sportyer AS indeks 70, nr. 726 · sammenlign
- Omnia Analytics AS indeks 70, nr. 728 · sammenlign
- Operatel Group AS indeks 70, nr. 729 · sammenlign
- Rakkestad Avis AS indeks 70, nr. 732 · sammenlign
- Kfdesign AS indeks 70, nr. 734 · sammenlign