Safe-Co AS
Score · regnskapsår 2024
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 800 av 11 061 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 698 av 22 227 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Safe-Co AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 054 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 42,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 16,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 18,2 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Safe-Co AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 061 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Safe-Co AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Safe-Co AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 42,5 % i 2024, og er nr. 7 698 av 22 227 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,3 % til 4,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 74 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Safe-Co AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.
Hvor solid er Safe-Co AS?
Egenkapitalandelen var 42,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,35 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Safe-Co AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,68 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Safe-Co AS i Handel?
Safe-Co AS er nr. 7 698 av 22 227 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 800 av 11 061. Omsetningen endret seg 18,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912038513
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,57 MNOK
- Forretningsadresse
- Torpavegen 16, 2607 VINGROM (LILLEHAMMER)
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. januar 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 58 | 37 | |
| Rang | 17 099 | 7 698 | 16 796 | |
| Driftsmargin | −5,3 % | 4,1 % | −3,2 % | |
| Totalrentabilitet | −18,3 % | 16,5 % | −7,7 % | |
| Egenkapitalandel | 32,7 % | 42,5 % | 47,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,68 | 1,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,2 % | −23,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 4,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5763333.
Videre
Lignende selskaper
- Rogaland Seniorklær AS indeks 58, nr. 7 692 · sammenlign
- Brillehuset Lakselv AS indeks 58, nr. 7 694 · sammenlign
- Kongsvinger Elektriske AS indeks 58, nr. 7 696 · sammenlign
- Business and Pleasure AS indeks 58, nr. 7 697 · sammenlign
- Viken Auto AS indeks 58, nr. 7 702 · sammenlign