Exergia AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 56,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 57,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 29,4 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 89,9 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,68 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Exergia AS hadde en egenkapitalandel på 89,9 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 28,3 % til 56,8 % og egenkapitalandelen steg fra 62,6 % til 89,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 56,8 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 89,9 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 5,68 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Exergia AS?
Driftsmarginen var 56,8 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,4 %.
Hvor solid er Exergia AS?
Egenkapitalandelen var 89,9 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Exergia AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,68 i 2024 (median 1,42).
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 19. august 2019 | Asker kommune | Energirådgiving for å fremme mer miljøvennlig energibruk hos private i Røyken, Hurum og Asker kommuner | 1,2 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912071537
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Dag A. Høystad, Fredtunveien 55, 1386 ASKER
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. september 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 28,3 % | 56,8 % | 33,7 % | |
| Totalrentabilitet | 14,2 % | 29,4 % | 8,8 % | |
| Egenkapitalandel | 62,6 % | 89,9 % | 100,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 5,68 | – | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | −51,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5957111.