Hadding Elektro AS
Score · regnskapsår 2023
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 995 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 534 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Hadding Elektro AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 16,7 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 17,8 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 16,7 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 16,7 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 37,4 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,60 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,10 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Hadding Elektro AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Hadding Elektro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Hadding Elektro AS hadde en driftsmargin på 16,7 % og en egenkapitalandel på 17,8 % i 2023, og er nr. 10 534 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 48 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 41 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 48 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 14 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hadding Elektro AS?
Driftsmarginen var 16,7 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,4 %.
Hvor solid er Hadding Elektro AS?
Egenkapitalandelen var 17,8 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,60 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Hadding Elektro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står Hadding Elektro AS i Bygg og anlegg?
Hadding Elektro AS er nr. 10 534 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 995 av 5 108.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 14. desember 2023 | Viken Vest Innkjøpssamarbeid (VVI) | (2023/3899) Elektrikertjenester, rammeavtale | 10,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912079449
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. oktober 2024
- Stiftet
- 10. juni 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Stasjonsvegen 27, 3540 NESBYEN
- Kommune
- Nesbyen rang 17–34 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.haddingelektro.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 50 | 47 | |
| Rang | 10 534 | 9 727 | 11 417 | |
| Driftsmargin | 16,7 % | 13,0 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | 37,4 % | 34,0 % | 10,5 % | |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 24,8 % | 34,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,22 | 1,75 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,6 % | −13,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,5 MNOK | 27,5 MNOK | 23,9 MNOK |
| Driftsresultat | 5,3 MNOK | 3,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,3 MNOK | 3,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,1 MNOK | 2,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,2 MNOK | 10,7 MNOK | 10,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,0 MNOK | 9,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 2,7 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 11,7 MNOK | 8,0 MNOK | 7,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,6 MNOK | 7,9 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4918925.
Videre
Lignende selskaper
- Sokna Rør AS indeks 46, nr. 10 529 · sammenlign
- Skjærhalden Bygg AS indeks 46, nr. 10 531 · sammenlign
- Rosengren Bygg AS indeks 46, nr. 10 533 · sammenlign
- Memm Drift AS indeks 46, nr. 10 541 · sammenlign
- Origo Bygg AS indeks 46, nr. 10 542 · sammenlign