Huma AS

Org.nr. 912159329 · Oslo · Stiftet 2013 · 33 ansatte

Score · regnskapsår 2024

41av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 746 av 1 053 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 252 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Huma AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 053 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −116,2 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 55,8 % (median 34,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter22 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −116,2 % 4,5 % 3 %
Resultatmargin −115,0 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −46,6 % 9,0 % 6 %
Egenkapitalandel 55,8 % 34,2 % 75 %
Gjeldsgrad 0,79 1,68 72 %
Likviditetsgrad 1 0,75 1,33 16 %
Omsetningsvekst 98,9 % 7,8 % 94 %
Omsetning per ansatt0,66 MNOK1,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 41 gjør Huma AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 053 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Huma AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Huma AS hadde en driftsmargin på −116,2 % og en egenkapitalandel på 55,8 % i 2024, og er nr. 2 252 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −294,4 % til −116,2 % og omsetningen økte med 99 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 38 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −10,9 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −28,7 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 29,8 MNOK 2,6 78 MNOK 38 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,33).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −115,0 % (median 4,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −116,2 % (median 4,5 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 98,9 % (median 7,8 %); Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,33).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet4 vekt 30 %
Soliditet73 vekt 25 %
Likviditet16 vekt 15 %
Vekst94 vekt 15 %
Konsistens36 vekt 15 %

Varighet: 41 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Huma AS?

Driftsmarginen var −116,2 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −46,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Huma AS?

Egenkapitalandelen var 55,8 % i 2024 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 0,79 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Huma AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,75 i 2024 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Huma AS i Informasjon og kommunikasjon?

Huma AS er nr. 2 252 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 746 av 1 053. Omsetningen endret seg 98,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912159329
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
33 registrert 10. juli 2026
Stiftet
26. april 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,64 MNOK
Forretningsadresse
Waldemar Thranes gate 98, 0175 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
huma.humahr.com
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
45
Største eier
17,8 % · tre største 37,4 %
Fordeling
selskaper 49 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 1 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 43 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Huma AS (0 %)

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks414135
Rang2 0672 2522 615
Driftsmargin−294,4 %−116,2 %−48,5 %
Totalrentabilitet−118,4 %−46,6 %−28,3 %
Egenkapitalandel59,2 %55,8 %42,8 %
Likviditetsgrad 12,380,750,69
Omsetningsvekst–98,9 %86,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter10,9 MNOK21,7 MNOK40,5 MNOK
Driftsresultat−32,1 MNOK−25,2 MNOK−19,6 MNOK
Resultat før skatt−32,0 MNOK−25,0 MNOK−19,0 MNOK
Skattekostnad–−35,2 MNOK−4,8 MNOK
Årsresultat−32,0 MNOK10,2 MNOK−14,3 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler26,9 MNOK53,5 MNOK66,7 MNOK
Omløpsmidler26,2 MNOK17,7 MNOK26,3 MNOK
Egenkapital15,9 MNOK29,8 MNOK28,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK13,8 MNOK−1,7 MNOK
Sum gjeld11,0 MNOK23,7 MNOK38,1 MNOK
Kortsiktig gjeld11,0 MNOK23,7 MNOK38,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6192715.