Src Nordic AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 231 av 1 358 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 583 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Src Nordic AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 358 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,2 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel −200,8 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −1,2 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | −1,5 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandel | −200,8 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,33 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 49,6 % | 8,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Src Nordic AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 358 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Src Nordic AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Src Nordic AS har score 24 for 2025, rang 3 583 av 4 004 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 49,6 % mot median 8,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −200,8 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,33 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −200,8 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,43).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,5 % (median 5,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Src Nordic AS med 34,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 33,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Src Nordic AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −35,5 % | 4,8 % | −34,6 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −34,4 prosentpoeng |
| 2025 | −1,2 % | 5,6 % | +34,3 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +33,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Src Nordic AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Src Nordic AS økte 34,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Src Nordic AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på −200,8 % i 2025, og er nr. 3 583 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −748,4 % til −200,8 % og driftsmarginen steg fra −35,5 % til −1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −200,8 % (median 33,5 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,43).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,5 % (median 5,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,2 % (median 5,6 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 49,6 % (median 8,6 %); Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 34 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Varighet: 14 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Src Nordic AS?
Driftsmarginen var −1,2 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Src Nordic AS?
Egenkapitalandelen var −200,8 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Src Nordic AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,33 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Src Nordic AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Src Nordic AS er nr. 3 583 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 231 av 1 358. Omsetningen endret seg 49,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912182975
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. mai 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Haslestad Regnskap AS, Hoffsveien 1C, 0275 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.srcnordic.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: SRC GROUP OÜ
- SRC GROUP OÜ (EE) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 16 | 1 | 24 | |
| Rang | 3 528 | 3 931 | 3 583 | |
| Driftsmargin | −0,8 % | −35,5 % | −1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 16,8 % | −256,8 % | 11,7 % | |
| Egenkapitalandel | −61,1 % | −748,4 % | −200,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,12 | 0,33 | |
| Omsetningsvekst | – | −55,0 % | 49,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,7 MNOK | 17,4 MNOK | 26,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −6,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −6,7 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 1,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −1,8 MNOK | −6,7 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,5 MNOK | 1,8 MNOK | 7,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,5 MNOK | 1,8 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | −7,0 MNOK | −13,7 MNOK | −14,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −7,1 MNOK | −13,8 MNOK | −14,2 MNOK |
| Sum gjeld | 18,5 MNOK | 15,5 MNOK | 21,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,5 MNOK | 15,5 MNOK | 21,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7188397.
Videre
Lignende selskaper
- Ivest Consult AS indeks 24, nr. 3 580 · sammenlign
- Convene Hospitality AS indeks 24, nr. 3 582 · sammenlign
- Apriil Digital V AS indeks 24, nr. 3 584 · sammenlign
- Lark Landskap AS indeks 24, nr. 3 589 · sammenlign
- Jkl Holding AS indeks 24, nr. 3 593 · sammenlign