Puriosity AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 24 av 1 187 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 39 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Puriosity AS ligger 32 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 187 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 72,7 % (median 10,0 %) og egenkapitalandel 86,9 % (median 45,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 72,7 % | 10,0 % |
| Resultatmargin | 102,9 % | 10,6 % |
| Totalrentabilitet | 31,0 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandel | 86,9 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,27 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 40,5 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Puriosity AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 187 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Puriosity AS har score 82 for 2025, rang 39 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,27 mot median 1,71. Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 86,9 % mot median 45,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Puriosity AS hadde en driftsmargin på 72,7 % og en egenkapitalandel på 86,9 % i 2025, og er nr. 39 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 19,3 % til 72,7 % og omsetningen økte med 41 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 72,7 % (median 10,0 %); Egenkapitalandel 86,9 % (median 45,9 %); Likviditetsgrad 1 7,27 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Puriosity AS?
Driftsmarginen var 72,7 % i 2025, mot en median på 10,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,0 %.
Hvor solid er Puriosity AS?
Egenkapitalandelen var 86,9 % i 2025 (median 45,9 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Puriosity AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,27 i 2025 (median 1,71).
Hvordan står Puriosity AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Puriosity AS er nr. 39 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 24 av 1 187. Omsetningen endret seg 40,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912195546
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ølberg Havneveg 62, 4053 RÆGE (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. juli 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 82 | |
| Rang | – | – | 39 | |
| Driftsmargin | 73,2 % | 19,3 % | 72,7 % | |
| Totalrentabilitet | 35,1 % | 35,6 % | 31,0 % | |
| Egenkapitalandel | 78,3 % | 88,6 % | 86,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,59 | 8,16 | 7,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,5 % | 40,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 2,7 MNOK | 3,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 2,5 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6817950.
Videre
Lignende selskaper
- Nari Konsult AS indeks 82, nr. 36 · sammenlign
- Credor Gruppen AS indeks 82, nr. 37 · sammenlign
- Bogen Revisjon AS indeks 82, nr. 38 · sammenlign
- Hegglund Holding AS indeks 82, nr. 40 · sammenlign
- Nakling Entusiasme AS indeks 82, nr. 41 · sammenlign