Skybuffer AS
Score · regnskapsår 2024
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 13 av 891 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 54 av 2 907 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Skybuffer AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 891 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,8 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 81,3 % (median 33,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 15,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 18,5 % | 3,9 % |
| Totalrentabilitet | 26,0 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,34 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | 14,4 % | 7,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Skybuffer AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (891 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Skybuffer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Skybuffer AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 81,3 % i 2024, og er nr. 54 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 19,8 % til 15,8 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 49 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 49 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 39 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,8 % (median 4,0 %); Egenkapitalandel 81,3 % (median 33,8 %); Likviditetsgrad 1 5,34 (median 1,34).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −9,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 89 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Skybuffer AS?
Driftsmarginen var 15,8 % i 2024, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,0 %.
Hvor solid er Skybuffer AS?
Egenkapitalandelen var 81,3 % i 2024 (median 33,8 %). Gjeldsgraden var 0,23 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Skybuffer AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,34 i 2024 (median 1,34).
Hvordan står Skybuffer AS i Informasjon og kommunikasjon?
Skybuffer AS er nr. 54 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 13 av 891. Omsetningen endret seg 14,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912244113
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Laberghagen 23, 4020 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 94 | 83 | 27 | |
| Rang | 10 | 54 | 2 592 | |
| Driftsmargin | 19,8 % | 15,8 % | −104,4 % | |
| Totalrentabilitet | 48,4 % | 26,0 % | −154,7 % | |
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 81,3 % | 31,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,33 | 5,34 | 1,80 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,4 % | −57,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,3 MNOK | 25,5 MNOK | 10,9 MNOK |
| Driftsresultat | 4,4 MNOK | 4,0 MNOK | −11,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,0 MNOK | 4,7 MNOK | −11,5 MNOK |
| Årsresultat | 4,6 MNOK | 4,9 MNOK | −11,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,9 MNOK | 16,9 MNOK | 7,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,9 MNOK | 16,9 MNOK | 7,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,9 MNOK | 13,7 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,8 MNOK | 13,7 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 3,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 3,2 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6329219.
Videre
Lignende selskaper
- Bulls Pressetjeneste AS indeks 83, nr. 44 · sammenlign
- Devity AS indeks 83, nr. 50 · sammenlign
- Skiperformance AS indeks 82, nr. 59 · sammenlign
- All Entertainment AS indeks 82, nr. 66 · sammenlign
- Flyt Norge AS indeks 82, nr. 68 · sammenlign