Dalen Snekkerverksted AS
Score · regnskapsår 2025
15av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 758 av 801 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 810 av 2 930 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dalen Snekkerverksted AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 801 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −22,9 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 2,2 % (median 40,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −22,9 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −22,8 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | −10,6 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 2,2 % | 40,6 % |
| Gjeldsgrad | 44,17 | 1,09 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | −35,4 % | 3,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 15 gjør Dalen Snekkerverksted AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (801 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dalen Snekkerverksted AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Dalen Snekkerverksted AS har score 15 for 2025, rang 2 810 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 28 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −35,4 % mot median 3,5 %. Soliditet: persentil 9 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,2 % mot median 40,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,2 % (median 40,6 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −22,8 % (median 2,9 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −22,9 % (median 3,6 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Dalen Snekkerverksted AS hadde en driftsmargin på −22,9 % og en egenkapitalandel på 2,2 % i 2025, og er nr. 2 810 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 16,0 % til −22,9 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,2 % (median 40,6 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −22,8 % (median 2,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −22,9 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 9 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dalen Snekkerverksted AS?
Driftsmarginen var −22,9 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Dalen Snekkerverksted AS?
Egenkapitalandelen var 2,2 % i 2025 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 44,17 (median 1,09).
Hvordan er likviditeten i Dalen Snekkerverksted AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2025 (median 1,61).
Hvordan står Dalen Snekkerverksted AS i Industri?
Dalen Snekkerverksted AS er nr. 2 810 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 758 av 801. Omsetningen endret seg −35,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912293890
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (31.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Gjetnesvegen 43, 5363 ÅGOTNES (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. august 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 68 | 15 | |
| Rang | 1 847 | 492 | 2 810 | |
| Driftsmargin | 0,3 % | 16,0 % | −22,9 % | |
| Totalrentabilitet | 0,8 % | 30,6 % | −10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 18,5 % | 34,1 % | 2,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,13 | 2,56 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,6 % | −35,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,3 MNOK | 6,8 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | −1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | −1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK | 9,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 2,9 MNOK | 8,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 7,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6962450.
Videre
Lignende selskaper
- Saxi Industrier AS indeks 15, nr. 2 807 · sammenlign
- Augland Drift AS indeks 15, nr. 2 808 · sammenlign
- Industriskinn AS indeks 15, nr. 2 811 · sammenlign
- Seeker AS indeks 15, nr. 2 814 · sammenlign
- Kjersti's Mat og Vinhus AS indeks 15, nr. 2 815 · sammenlign